Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Reeder 2 Beta 6 i parę ciekawych informacji

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

Wczoraj w nocy pojawiła się kolejna beta, już szósta, Reedera 2 dla OS X, a przy okazji changeloga, Silvio Rizzi zdradził kilka ciekawych szczegółów. Prace idą nadspodziewanie szybko – spodziewałem się, że rozwój będzie szedł znacznie wolniejszym tempem, a zapowiada się na to, że już wkrótce trzeba będzie szykować kartę kredytową.

Z nowości otrzymujemy możliwość zapisania artykułu do Evernote’a, wsparcie dla MarsEdit, możliwość zaznaczenia wszystkie nad lub pod wybranym miejscem w liście artykułów jako przeczytane oraz poprawione zarządzanie subskrypcjami.

Być może jestem ślepy i wcześniej tego nie zauważyłem, ale Silvio również opublikował informację o cenie za jaką będzie sprzedawany Reeder 2 – kwota wyniesie $9.99, tyle co pierwsza wersja z 2011 roku. Planuje wprowadzenie również kolejnych serwisów, zarówno do wersji iOS jak i OS X, ale dopiero po opublikowaniu tego ostatnie w Mac App Store.

Nie wiem jak Wy, ale ja już mam odłożoną odpowiednią kwotę…

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • madhunt3r

  Ale beta będzie działała nadal?

 • tak bardzo odzwyczaiłem się od Reedera po wyłączeniu Google Readera, że jakoś się tym programem już nie jaram. mam zainstalowaną betę, ale łapię się na tym, że używam wtyczki w przeglądarce dla Feedly.

 • Jak trafi do Mac App Store to przestanie.

 • Od momentu zamknięcia Google Readera (wtedy przestał działać „stary” Reeder) korzystam z ReadKit. To świetna aplikacja, która w aktualnej wersji ma jedną wadę – jest cholernie wolna (od synchronizacji aż do „responsywności” interfejsu).

  Interfejs Reedera 2 jest moim zdaniem mniej wygodny niż interfejs ReadKita (wyglądem też nie powala), ale szybkość działania (wręcz szokująca przy przełączaniu się między tymi aplikacjami) rekompensuje wszystkie niewygody.

 • Też zwróciłem na to uwagę.

 • Molimo

  Cena jak za tak prosty program przesadzona. Trzeba poszukać alternatywy.

 • zanskar

  Byłem wkurzony, bo deweloper tak się ociągał mimo zapowiedzi że „beta będzie późną jesienią 2013” Przerzuciłem się na ReadKit który jest bardzo dobry, jednak z ciekawości zainstalowałem betę Reedera… i chyba do niego wrócę :) Jeden prosty powód – obsługa gestów i świetna responsywność. Mając włączone gesty przeglądanie nagłówków to sama przyjemność, animacje też są na wysokim poziomie. Mam nadzieję że przed wydaniem finalnej wersji dojdą wszystkie niezbędne opcje.