Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Najładniejszy laptop z Windowsem na świecie – Razer Blade Ultra

· Wojtek Pietrusiewicz · 55 komentarzy

Oto najładniejszy laptop na świecie, oczywiście poza MacBookiem, jaki powstał. Głównie dlatego, że jest czarny i wygląda prawie identycznie jak MacBook Pro z Retiną. Tyle że ma jeszcze lepsze parametry techniczne… poza czasem pracy na baterii. Producent podaje, że wystarczy prądu na sześć godzin normalnej pracy i dwie do trzech podczas grania. Nie widziałem jeszcze żadnych testów potwierdzających lub negujących tych danych.

razer-blade-gallery-v2-04

Nowy Razer Blade Ultra wygląda tak podobnie do MacBooków Pro, że tajwański producent nawet zdecydował się na podobne zdjęcia reklamowe. Bardzo podobne. Ciekawostką natomiast jest artykuł o tym, że wydał blisko 400 tysięcy USD na wyprodukowanie portów USB w ich flagowym, zielonym odcieniu…

razer-blade-gallery-v2-14

Blade Ultra pod maską posiada Core i7 2.2 GHz (3.2 z Turbo Boost), NVIDIA GTX 870M z 3 GB RAM, 14″ ekran o rozdzielczości 3200×1800 (serio), 128/256/512 GB SSD i 150 W zasilacz. I shit you not! To prawie dwa razy więcej niż w rMBP. Pomimo tego waży 2.03 kg (o 0.01 kg więcej niż rMBP 15″), jest o 3 cm szerszy, 2 cm głębszy i 0.1 mm cieńszy. Ma też dotykowy ekran co akurat uważam za całkowicie zbędne… Ma niestety jeden problem, który widać na poniższym zdjęciu.

razer-blade-touch-screen

Już sam wygląd UI Windowsa 8 powoduje, że całość traci swój blask. To oraz zielone elementy i podświetlenie – cóż, taki wybrali sobie kolor i motyw w Razerze. Gdyby jednak ktoś na tym postawił OS X, a Apple przestał produkować Maki, to zwróciłbym się do oferty tego producenta. Niestety Blade Ultra może maksymalnie mieć 8 GB RAM, a cena zaczyna się od 2 200 USD za model ze 128 GB SSD.

Apple MacBook Pro Retina vs Razer Blade Ultra

Zadziwiające jest jednak to, że jednak jest producent PC, który potrafi stworzyć coś wyjątkowego, nawet jeśli jest to tak bardzo podobne do rMBP.


A Wam jak się podoba?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.