Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Matias Mini Tactile Pro i Laptop Pro – nowe mechaniczne klawiatury

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

Matias zaprezentował kolejną klawiaturę ze swojej serii Tactile Pro – model Mini wypełnia lukę, która dla wielu osób była dotychczas niezaspokojona, bo mogli się decydować na ogromne klawiatury pokroju Das Keyboard lub szukać gorszej jakości rozwiązań jak ta.

Mini Tactile Pro opiera się o mechaniczne przełączniki, ma wszystkie stosowne Makowe przyciski dodatkowe i nie podoba mi się jedynie umiejscowienie klawisza Fn, do którego w obecnym układzie na Apple Wirless Keyboard już się zwyczajnie przyzwyczaiłem. Ma też wbudowany hub USB, niestety 2.0, a szkoda.

Matias Laptop Pro

W ofercie pojawiła się również klawiatura bezprzewodowa – model Laptop Pro. Ma dokładnie ten sam układ co powyższa wersja, ale łączy się z komputerem bezprzewodowo za pomocą Bluetooth, a bateria o pojemności 1.600 mAh powinna wystarczyć na 6 miesięcy. Szkoda, że nie ma wersji białej …

Na stronie modelu Laptop Pro możecie również usłyszeć różnicę w głośności pomiędzy modelami – cichsze używają przełączników Cherry Brown, a głośniejsze Cherry Blue.

Na obecną chwilę u Matiasa znajdziemy kilka modeli przeznaczonych dla Macintoshy, więc można wybierać i przebierać. Osobiście bardzo mnie korci model drugi z powyższego zestawienia – powinien również działać z iPadem, a powrót do mechanicznych przełączników byłby bardzo nostalgiczny. Szkoda tylko, że tak dużo kosztują. Do Polski najprościej chyba je sprowadzić z Amazon UK, ale niestety obecnie nie ma ich na stanie …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • cyberangel1975

  Podobne do starych makowych klawiatur (brakuje części numerycznej). Jeszcze tylko okrągła myszka i retro pełną gębą :D

 • MacMario

  zajebista , kupuje

 • dc
 • a ja juz tak sie przywiazalem do Apple Wireless Keyboard, ze chyba bym nie dal rady przesiadac sie na cos innego ;]

 • koralfx

  A ja, mimo że palce mam bardziej „giętkie” niż inni – już nie jestem w stanie pisać na wysokich klawiszach. Poza tym te klawiatury są zwyczajnie brzydkie. Jak dotąd nie pisałem na niczym lepszym niż aluminiowa od Appla (mam na kablu). Wcześniej miałem niezłego, taniego logitecha z niskimi klawiszami. Ale to parę lat temu było. Żaden inny logitech nie pasuje mi.

 • BGN

  Bardzo bym chciał klawiaturę Tactile ale nie chce jednocześnie pójść z torbami. Co tańszego możecie doradzić? Z drugiej strony też żeby nie był to totalny badziew.

 • Zobacz sobie te w artykule pod tagiem klawiatura.

 • Filthy_Criminal

  biała ładna…fajnie by było znów usłyszeć, jak za dawnych czasów, dźwięk stukających klawiszy ale cena powala na kolana niekiepsko. :D

 • BGN

  Co jak co ale jeszcze jedna uwaga. Na klawiaturach wysokich jednak pisze się pewniej i lepiej. Zawsze doceniałem świetne płaskie klawiatury AWK i w MBP ale… ilekroć jestem w domu i używam klawiatury wysokiej podłączonej do PC to pisze się na niej bardzo wygodnie i pewnie. Wpada mniej błędów. Klawiatura AWK pozwala mi osobiście tak szaleć palcami, że zdarza mi się robić ich naprawdę sporo.