Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Jak prawidłowo kłaść iPhone’a na stole, aby się nie porysował

· Wojtek Pietrusiewicz · 26 komentarzy

Jak powszechnie wiadomo, jedynym powodem, dla którego iPhone jest tak niesamowitym dziełem sztuki jest fakt, że nad każdym produkowanym egzemplarzem czuwa grupa pięciu dziewic w nieskazitelnie białych szatach. To one są odpowiedzialne za dostarczanie pracownikowi fabryki odpowiedniej ilości łez jednorożca oraz za prawidłowe ich dawkowanie podczas gdy pracownik go składa. Na koniec również odprawiają tajemny rytuał, którego specyfika znana jest tylko CEO Apple. To właśnie z tych powodów należy o niego dbać bardziej niż o siebie samego. To właśnie dlatego należy rzucać się jemu na ratunek niczym ochroniarz na Okęciu Pyrzowicach, który uratował dziecko przed upadkiem ze stołu. Gdyby równocześnie spadał iPhone to nie wątpię, że nagłówki gazet pisały by o “bohaterze, który uratował przed zmarnowaniem łez jednorożca”. Tak… właśnie tak by było…

W związku z bezcennością każdego perfekcyjnie wykonanego iPhone’a, należy o niego prawidłowo dbać. Na to składa się między innymi tajemna wiedza, dzięki której nauczycie się go kłaść prawidłowo na stołach świata jednocześnie nie uszkadzając go w żadnym wypadku.

Stół drewniany

Drewno może wydawać się czyste, ale niech Was nie mylą pozory. To zdradziecki materiał, który często skrywa drobne ziarenka kurzu, piasku i innych latających drobinek pierwiastków, których życiowym celem jest zarysowanie iPhone’a. Drewno, przed każdym odłożeniem na nim iPhone’a, należy odpowiednio przygotować:

  • odkurzyć powierzchnię przeznaczoną pod iPhone’a odkurzaczem o mocy minimum 1200 W, korzystając z końcówki pokrytej włosiem z grzywy jednorożca lub ewentualnie końskim
  • zmoczyć szmateczkę z mikrofibry i uważnie przetrzeć wspomnianą powierzchnię
  • drugą ścierką, również z mikrofibry, przetrzymywaną w próżni, wytrzeć powierzchnię do sucha

Następnie należy chwycić iPhone’a dwoma rękoma za brzegi i delikatnie go położyć na drewnie, tak aby całą powierzchnią jednocześnie dotknął stołu.

Powyższe kroki dają największe szanse uniknięcia szkód na powierzchni pleców iPhone’a.

Stół szklany

Kroki w przypadku stołów szklanych są prawie identyczne, przy czym należy przed przetarciem jego powierzchni mokrą mikrofibrą skorzystać z chusteczki nasączonej osiemnastoletnim single maltem, aby pozbyć się wszelkich tłuszczów z blatu i nadać iPhone’owi odpowiednią aurę.

Stoły inne

Kładzenie na nich iPhone’a jest absolutnie zabronione. Dotyczy to w szczególności powierzchni plastikowych. Nie wolno pod żadnym pozorem zbeszcześcić telefonu poprzez pozwolenie na zły dotyk plastikowego blatu ze szlachetnym materiałem modelu 5C (i starszych również) oraz aluminium lub szkłem modeli 4/4S/5/5S. Plastik inny niż ten od Apple powoduje, że łzy jednorożca tracą swoją siłę. Gdyby tak się jednak stało to należy udać się do najbliższej świątyni wyznawców religii Apple celem jego napełnienia.

Stół z obrusem

Najpierw należy ściągnąć obrus ze stołu, a jego blat przygotować zgodnie z powyższymi instrukcjami, zależnie od tego z jakiego materiału go wykonano. Obrus należy wrzucić do pralki, nastawić na przynajmniej półtoragodzinne pranie (z dużą ilością zmiękczacza!!!) i następnie wysuszyć w próżni. Na tak spreparowanym obrusie wolno iPhone’a położyć i podnieść nie więcej niż trzy razy. Przy czwartym podejściu należy powtórzyć powyższe czynności.

Ta metoda wystarcza na aż dwudziestoczterogodzinny okres bezpieczeństwa, co stanowi 21% wzrost względem metody zeszłorocznej.


Jeśli chcecie poznać więcej tajników prawidłowego obchodzenia się z iPhonem to możecie przekazać swoje pieniężne wsparcie na 0-800-WY-DY-MA-ŁEM-CIĘ, a ja odezwę się do Was w ciągu 666 dni ze specjalnym poradnikiem. Pierwsze sto osób również dostanie darmowy tomik poezji.

Z dedykacją dla Michała Zielińskiego. Dzięki za Twojego tweeta Michale.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.