Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Pełny wywiad z Timem Cookiem na WSJ →

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Daisuke Wakabayashi:

What we’ve said is that until the technology is ready, we don’t want to cross that line. That doesn’t say we’ll never do it. We want to give our customers what’s right in all respects – not just the size but in the resolution, in the clarity, in the contrast, in the reliability. There are many different parameters to measure a display and we care about all those, because we know that’s the window to the software.

Tim porusza kilka ciekawych kwestii, ale podejrzewam, że najważniejszą dla większości są jego słowa na temat rozmiaru ekranu. Głównie dlatego iż wiele osób wierzy, że musi mieć większy telefon… W praktyce w krajach rozwiniętych popularność telefonów z dużymi ekranami jest znacząco mniejsza niż w krajach, gdzie użytkownicy mogą sobie pozwolić tylko na jedno urządzenie – i w większości wybierają dużego smartfona zamiast duetu smartfon + tablet. Wiele osób też myśli, że duży oznacza lepszy. Podobnie jak na SUVa jest odpowiedni czas i miejsce, tak samo jest z dużymi telefonami. Apple jednak nie byłby sobą gdyby ot tak bez powodu wprowadził większy ekran – więcej na ten temat znajdziecie w moim felietonie w nadchodzącym iMagazine.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • „W praktyce w krajach rozwiniętych popularność telefonów z dużymi ekranami jest znacząco mniejsza niż w krajach, gdzie użytkownicy mogą sobie pozwolić tylko na jedno urządzenie” – informacja poparta źródłem typu #rzekłem:p

  • Jak już będzie ten większy ekran to jednak przy obecnych wymiarach iPhone 5/5s lub tylko delikatnie zwiększonych.

  • Czytasz wiele podobnych newsów, więc zapewne przewinęły Ci się statsy nie raz.

  • Właśnie czytam i z taką informacją się nie spotkałem – stąd moje zdziwienie. Na szybko znalazłem tylko raport na strategyanalytics.com (ale nie znam portalu, więc nie wiem, na ile wiarygodny) z 2012 roku, w którym można wyczytać, że „90% użytkowników chciałoby używać smartfona większego, niż mają obecnie” i „najbardziej zadowoleni z wielkości ekranu są posiadacze smartfonów 4″-4,5″”.

    Jedyne, co mi się ostatnio „przewinęło” to informacja o mocno zacofanym technologicznie kraju, w którym mieszkańcy zapewne nie mogą pozwolić sobie na dwa urządzenia (mowa o Japonii) z którego wynika, że najpopularniejsze w tym kraju są smartfony o przekątnej przekraczającej 5″. Znajdę, to chętnie wrzucę link;)

  • jamirq

    musi jakos bronić swojej strategii i tyle