Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Polskie karty upominkowe Apple w Apple Store

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

W polskim Apple Store pojawiła się jest (ponoć od dawna) możliwość kupienia kart upominkowych. Taką kartą można zarówno płacić w fizycznych Apple Store1, w internetowym Apple Online Store lub telefonicznie pod numerem 800 702 322. Niestety nie można ich wykorzystać w iTunes Store, App Store ani iBookstore2. Jeśli były wcześniej to Możecie mnie zastrzelić, ale nigdy ich nie zauważyłem…

Apple PL Gift Card 02

Karty możemy zamawiać tutaj, a kwotę jaką można na nich umieścić wynosi nie mniej niż 100 PLN i nie więcej niż 10 tysięcy PLN – na Mac Pro na jednej karcie niestety nie wystarczy…


iPad Valentines Day 2014 hero

Pozostałe zmiany w samym sklepie w dniu dzisiejszym dotyczyły przygotowania do walentynek. Szykujecie się z czymś dla Waszych ukochanych?

 1. Których w Polsce brak…
 2. Nadal nie rozumiem dlaczego nie „iBook Store”.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Jarek

  Tak, karty te dostępne są w polskim AOS już od kilku miesięcy, ale strzelać do Ciebie z tego powodu nie mam najmniejszego zamiaru. :-)

 • Piotr Zaborowski

  Nie kumam tylko, że mamy na karcie polskie złote, a iTunes Store i App Store mają Euro. -.- Nie doczekam się pewnie zmiany waluty w iTunes, prędzej w Polsce zaczniemy używać europejskiej waluty.

 • Bo to nie są karty do kupowania aplikacji, książek czy muzyki, ale fizycznych rzeczy w Apple Store. Nie mylić z App Store/iTunes Store :)

 • Piotr Zaborowski

  Moja gafa.
  Wciąż jednak strzelają sobie w kolano wg mnie. Bo w AOS są polskie ceny, zaś w iTunes Store w zależności od kraju powinna też być waluta danego kraju. Jaki problem zrobić stały przelicznik na poziomie 4,2 zł? Żaden.

 • Konrad Walczak

  4,2 nie problem, ale Apple,mialoby wiecej roboty, jakby wprowadziło ze 100 walut, a tak to leży po stronie banku.

 • raffaellorb

  Po pierwszym pocałunku gaśnie światło i wtedy zaczyna się najlepszy prezent. Otóż używasz w wiadomym celu aplikacji YouValentine ;-)

 • Piotr Zaborowski

  I tak dane pobierają z Yahoo -.- Jaki problem pobierać i zrobić przelicznik dla każdej waluty. Ja mam tak zrobione w swoim programie napisanym… w Javie.