Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iOS 7.1 beta 3 po dobie

· Wojtek Pietrusiewicz · 24 komentarze

Miałem już okazję obcować z trzecią betą iOS 7.1 od wczorajszego wieczora. Jest naturalnie paskudny, brzydki, fuj i tragiczny – zbiorowe mądrości zawsze przecież uważane były za te najprawdziwsze, najważniejsze i naj-w-ogóle-wszystko-tak-musi-być. Znacznie ważniejsze są jednak jej inne aspekty.

Przede wszystkim wydaje się być znacznie stabilniejsza niż iOS 7.0.x. Osobiście nie mam zbyt wiele problemów z moimi iUrządzeniami, ale wiem, że niektórzy narzekają na respringi. Ponoć nie jest to do końca rozwiązane, ale to przyjdzie oceniać dopiero w finalnej wersji.

Jeśli macie wyłączone animacje w ustawieniach Dostępności to polecam je ponownie włączyć.

Największe wrażenie robią zmiany czasów trwania animacji systemowych – przechodzenie do SpringBoarda, otwieranie aplikacji. Z jednej strony to zrozumiałe – piękne i płynne, zdążyły się opatrzeć wszystkim. Można je teraz przyśpieszyć… Znacząco to zwiększa responsywność obsługi systemu – nie mam na myśli jego płynności, ani czasu reakcji, bo te są świetne na 5 i 5S. Chodzi mi o to, że nie muszę czekać na zakończenie animacji, aby móc zrobić następny krok. Jeśli macie wyłączone animacje w ustawieniach Dostępności to polecam je ponownie włączyć – teraz już nie przeszkadzają.

Jeśli korzystacie z 7.1 to dajcie znać co Wam się podoba, a co nie. Osobiście nie mam zastrzeżeń do nowych zmian, ale jeszcze za wiele osób do mnie nie dzwoniło, więc wstrzymam się z komentowanie samego dialera w trakcie odbierania rozmów, tym bardziej, że kolejne zmiany są przecież możliwe.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.