Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Pełna obsługa AirPlay na Raspberry Pi →

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

Błażej Faliszek:

Nowy sposób [obsługiwania AirPlay na RPi] rozwiązuje problem braku obsługi klonowania obrazu. Dodatkowo dodaje możliwość obsługi Google Chromecast w urządzeniach z Androidem. Chromecast umożliwia streamowanie obrazu z urządzeń z Androidem. Do działania wymaga pobrania specjalnej aplikacji z Google Play – Chromecast i dodania w niej naszej Malinki. Później wszystko powinno już działać poprawie.

Osobiście uważam, że Apple TV jest znacznie lepszą opcją, tym bardziej, że jest już naprawdę sporo filmów z polskimi napisami lub dubbingiem, w tym dużo nowości. Niemniej jednak jeśli macie RPi to nie zaszkodzi przecież spróbować…

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • No tak z tym, że na Apple TV trzeba płacić a na Chromecast pewnie da się to obejść.

  • Za wypożyczanie? To chyba nie dziwne.

  • Widzisz mnie i Tobie nie trzeba tego tłumaczyć. Ale są takie osoby które tego nie pojmują i twierdzą, po co mam płacić skoro można mieć gdzieś indziej za „darmo”

  • DMatrzak

    A czy jest jakiś sposób aby uzyskać przez AirPlay streaming z iOS na peceta pod Windowsem? Czyli odpowiednik rPlay na Windowsa.

    PS. Tak wiem że wielu uważa że lepszy do HTPC jest Linux jednak według mnie Windows ma pod tym względem większą funkcjonalność, szczególnie jeśli chodzi o DVB.