Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Jak zmienić ksywkę / handle / nick na Twitterze?

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Twitter umożliwia zmianę naszej ksywki, nicka czy też handle – jak zwał tak zwał – co jest poniekąd zaskakujące, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że nie możemy nawet edytować własnych tweetów. Twitter, w całej swojej potędze, nie oferuje nawet natywnego API do synchronizacji naszego timeline pomiędzy urządzeniami i aplikacjami, coś co maleńki App.net stworzył w przeciągu pierwszego miesiąca lub dwóch swojego istnienia. Doprawdy zaskakujące…

Niektórzy z Was mogą w takiej sytuacji chcieć się zabezpieczyć przed „złodziejem” – należy go zatem zarejestrować ponownie zanim zrobi to ktoś inny.

Nie powinniśmy często zmieniać swojej ksywki, chociażby z powodu Google’a, którego wyniki wyszukiwania nie odświeżą się natychmiast. Raz na jakiś czas nie powinno to jednak zaszkodzić, szczególnie, że robiąc to nie uprzykrzamy życia osób śledzących nas.

Nasz stary nick zwalnia się w momencie zmiany naszego. Oznacza to, że ktoś może założyć nowe konto z takowym lub zmienić swojego istniejącego nicka na niego. Niektórzy z Was mogą w takiej sytuacji chcieć się zabezpieczyć przed „złodziejem” – należy go zatem zarejestrować ponownie zanim zrobi to ktoś inny.

Change Twitter handle 02

Przepis

  1. Logujemy się do Twittera przez stronę internetową.
  2. Przechodzimy do ustawień naszego konta.
  3. W pierwszej zakładce Account / Konto jest pole username / nazwa użytkownika – to jest to co nas interesuje.
  4. Wpisujemy nowego nicka i nic nie robimy przez kilka sekund! Twitter sprawdzi czy jest wolna i pokaże stosowną informację.
  5. Zapisujemy zmiany przyciskiem Save changes / Zapisz zmiany na dole strony.
  6. Wylogowujemy się z naszego konta.
  7. Zakładamy nowe konto na Twitter.com, przechodząc przez cały proces rejestracji, jako nicka podając ten, którego przed chwilą zwolniliśmy.
  8. Konfigurujemy go odpowiednio, aby było jasne, że nie jest to konto używane. W polu WWW można podać linka do nowego nicka. Nie zaszkodzi również tweetnąć odpowiednią informacją, jak na przykład ta.
  9. Jeśli w różnych miejscach w internecie, na stronach internetowych mamy linki do naszego profilu, należy je uaktualnić.

Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że wszyscy nasi followersi będą nas widzieli pod nowym nickiem bez żadnej ingerencji z naszej strony.

To byłoby na tyle – cała procedura powinna zająć nie więcej niż pięć minut. Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że wszyscy nasi followersi będą nas widzieli pod nowym nickiem bez żadnej ingerencji z naszej strony. Nie stracimy naszych tweetów, nie stracimy osób nas śledzących… wszystko będzie po staremu, ale z nowym nickiem. Nie będziemy też musieli logować się na nowo w żadnych aplikacjach – będą działały prawidłowo, a po pewnym czasie zaczną wyświetlać nowego nicka same z siebie (do tego momentu będą pokazywały starego, ale tweety będą szły na nowym).

Smacznego!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.