Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Ciekawe czy 24″ panel 4K w Dellu trafi też do Apple Thunderbolt Display? →

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

Ian Cutress:

Currently there are several 4K options on the market – models using the higher end IGZO displays such as the Dell Ultrasharp 32” 4K (UP3214Q, $3500) or the ASUS PQ321Q ($3500, our review) are currently attracting the most attention.  From my perspective (and a few others), 32” is just too large for a desktop monitor and while 4K seems attractive, something smaller (27”) would be more palatable.  In comes Dell, who has leaked through their Belize website, the next generation 24” UHD Monitor, the UP2414Q.

Monitor ma około 183 ppi, co przy wzorach stosowanych przez Apple, powinno powodować, że łapie się pod hasło „Retina”. Jako, że Apple dotychczas korzystało z tego samego dostawcy ekranów co Dell (27″ i 2560×1440 w Apple Cinema/Thunderbolt Display oraz w iMakach) to jest szansa, że nowe ekrany będą miały zbliżone parametry.

Co więcej, ostatnie przecieki mówią, że obecny Apple Thunderbolt Display lada moment wyleci z oferty…

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Maciek

  Ale to sa tylko 24″ vs 27″ w obecnym Thunderbolt display … nie chce juz przesiadac na cos mniejszego … ale czuje ze mimo wszystko wlasnie ten panel trafi do nowych ekranow Apple :)

 • Nie sądzę żeby pojawiły się 24″ TB Display, jak trzeba będzie poczekać to Apple poczeka i włoży „Retinę” do 27″ TB Display. Mac Pro jest do takiego sprzętu stworzony. Poza tym, sam nacisk na wypuszczenie nowego modelu Maca Pro świadczy o tym że Apple nie ulega presji i wypuszcza to co mają w założeniu czyli produkt idealny bez żadnych kruczków. Prędzej czy później na pewno zobaczymy „dużego retinowca” w obudowie przypominającej nowe iMaki i to będzie coś pięknego :)

  Mimo wszystko dobrze że profesjonaliści będą już mieli dostęp do monitorów 4K dla Maca Pro.

 • gg

  „produkt idealny bez żadnych kruczków.”
  Pogadaj z nabywcami „idealnych” iMaków. ;)

  Brak monitorów 4k w ofercie apple wynika zapewne z ceny i niewielkiej dostępności takich paneli.

 • Z ceny na pewno nie. Nie pamiętasz już ACD za $3000?

 • Były pękające plastikowe MacBooki, żółknąca biel, Problemy z zawieszeniem ekranu w pierwszych modelach MacBooka Air. Błędy są po to by je eliminować, a wszystkiego nie da się wyeliminować. Dziś iMac to komputer ze świetną matrycą. Nie tyczyły się problemy tylko matryc, ale i felernych grafik czy kurzu z którym sam się borykam w moim Led Cinema Display 24″.

 • Dokładnie. W 2004 roku Apple zaprezentowało trzy monitory. ACD 20″, ACD 23″ oraz kolos dla Maca Pro ACD 30″ który w tamtym okresie współpracował tylko z Macami Pro ze względu na kartę graficzną która potrafiła wyświetlić taką ilość pikseli na 30″ ekranie co mamy teraz mniej więcej w 27″ TB Display. To był 2004 rok! Coś niesamowitego na tamte czasy posiadać coś takiego, a nawet dziś.

 • dc

  IBM t220 w 2001 to było 3840×2400.
  Może za kolejne naście lat wrócimy do odświeżania CRT. 1080px i 60Hz za długo były już standardem w monitorach, czas ruszyć to wszystko naprzód.