Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Wyniki finansowe Apple za Q4 FY2013 (kalendarzowy Q3 2013)

· Wojtek Pietrusiewicz · 8 komentarzy

The Company posted quarterly revenue of $37.5 billion and quarterly net profit of $7.5 billion, or $8.26 per diluted share. These results compare to revenue of $36 billion and net profit of $8.2 billion, or $8.67 per diluted share, in the year-ago quarter. Gross margin was 37 percent compared to 40 percent in the year-ago quarter. International sales accounted for 60 percent of the quarter’s revenue.

W tym kwartale sprzedano …

 • 33.8 milionów iPhone’ow (26.9 mln w Q4 2012)
 • 14.1 milionów iPadów (14 mln w Q4 2012 – spadek oczekiwany, bo w zeszłym roku pojawil się nowy iPad 3)
 • 4.6 milionów Maków (4.9 miliony w analogicznym okresie 2012)

To, że iPady nie spadły, świadczy tylko o tym jak bardzo są popularne. Wszyscy czekali na nowe modele od dłuższego czasu, a sprzedaż tych będzie dopiero zaraportowana za kwartał… Do tego dochodzi fakt, że iPady znacznie wolniej się starzeją.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • lookash

  „Do tego dochodzi fakt, że iPady znacznie wolniej się starzeją.” Chyba do tego stopnia, że musi je na siłę „postarzać i spowalniać” nowym oprogramowaniem ;)

 • maryś

  Sztuczne postarzanie produktów znane jest od ponad 100 lat i nie jest czymś wyjątkowym. Ba, to kozi róg naszej nadproduktywnej gospodarki. Sami tech chcemy ;]
  Nie zależnie od powyższego – wyniki cieszą ;)

 • lookash

  Nie no oczywiście. Choć pierwszy raz osobiście dotknęło mnie to w tak bezpośredni sposób i to jeszcze od firmy, z której produktów byłem zawsze w pełni zadowolony. iPad 3, który działał idealnie, szybko i sprawnie, nagle stał się właściwie meblem u mnie w domu. Używam go coraz mniej, a jeśli już to zrobię, to każdorazowe wzięcie go do ręki kończy się rzuceniem niecenzuralnego słowa.

 • maryś

  u mnie było podobnie, ale o dziwo wyłączenie >dodatkowego ruchu<, czy jak się to nazywa w ułatwieniach dostępu i weryfikacja tego jakie apki mogą działać w tle bardzo pomogło. znów jest ok :)

 • lookash

  Posprawdzam te motywy, ale jednak mimo wszystko to tak, jakbyś oddał samochód do serwisu i okazuje się, że w magiczny sposób ukradli Tobie trochę koni mechanicznych. A w sumie auto może działać jak poprzednio, ale musisz pozbyć się balastu w postaci koła zapasowego i jeździć bez klimy. Chyba nie o to chodzi. Tak jak nigdy nie wypowiadałem siew tej sprawie, to teraz – tak, jestem za tym, żeby była możliwość swobodnego powrotu do poprzedniej wersji oprogramowania.

 • maryś

  masz absolutną rację. swoją drogą gdyby pomyśleć, że np 15 lat temu komputer o 10 krotnie słabszych parametrach potrafił robić więcej i być również super płynny to coś tu jest nie tak. Swoją drogą ciekawe na ile też może być to zwykłe niechlujstwo programistów, którym się nie chce optymalizować swoich kodów.

 • lookash

  I zapewne po części tak jest. Bo zarówno iPad 2 jak i mini działają dobrze. Co prawda oba nie muszą generować czterokrotnie większej ilości pikseli, ale iPad 3 jakoś nigdy nie miał z tym problemu. Zauważ, że pod control center w iPadzie 3 nie ma blura, a już na takim mini jest.

 • mickundo

  Mam tak samo z touchem 4. Jedynie iOS 4 działał płynnie.