Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Poradnik dla iOSa 7 — drugi projekt okładki →

· Wojtek Pietrusiewicz · 16 komentarzy

Praca wre!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • ookris

  Dużo lepsza niż poprzedni projekt.

 • MarioFraszczak

  Doceniam Twoją inwencje twórczą i szczerze zazdroszczę wolnego czasu ale tak serio to dla kogo miałby ten poradnik być skierowany … ?. iOS jest tak prosty i intuicyjny że mój 5 letni synek obsługuje iPhona i iPada bez zająkniecia . Mój drugi niespełna roczny synek też sie do iUrządzeń powoli dobiera ….. O żonie już nie wspomne…
  Nie chce cie zniechęcać absolunie (wprost przeciwnie) , ale do kogo i z jakim przesłaniem chcesz dotrzeć ?

 • lookash

  Napisy wyżej. Żeby nie wchodziły iPada bo wyraz „iPhone’a” jest słabo widoczny. Pozioma linia na cała szerokość bloku tekstowego :)

 • Tomasz R

  Zdziwiłbyś się ile ludzi nie ogarnia iOS. I zdziwisz się ile nie ogarnie iOS 7.

 • DRIZTEST

  i właśnie Ci będą wiedzieli jak założyć konto w itunes podpiąć karte kredytową, kupić książkę i ją przeczytać. Ci co nie ogarniaja IOSa nie robią tego z prostego powodu (poza wysyłaniem maili, smsów i przeglądaniem www oraz używaniu telefonu czy zrobieniem zdjęcia) nie robią na nim nic. IOS jest na tyle prosty, że chyba faktycznie szkoda czasu na ten poradnik. Bo Ci co nie ogarniają dalej nie będą na nim nic wiecej robić nawet jak przeczytają od „deski do deski”i tym samym książka nie będzie im potrzebna. A jak chcesz czerpać z tego coś więcej poza satysfakcją to szkoda Twojego czasu. A ciekawostki wybiegające poza standardowe „klikanie” można zebrać na 2 stronach a4. Paweł Nowak chciał zarabiać na książce o OSXie na 2ch się udało reszte na bazie szablonu 2ch pierwszych chyba rozdał za darmo bo nikt tego nie kupił. Podobnie IOS jest już lata na rynku a zmiany są kosmetyczne nie warte poświeconego czasu na poradnik. Najważniejsze dla amatorów czyjejś własności jak wyłączyć streamowanie zrobionych zdjęc miedzy urządzeniami i netem ;). Szczerze Wojtek szkoda czasu na opisywanie całości. Jedynie jakieś tajniki i ukryte funkcje mogłyby być ciekawostką dla w/w laików ale już tego jest pełno.

 • Jeśli mam się wypowiedzieć nt samej okładki to wywal zupełnie napis „Na przykładzie iPhone’a, iPada i iPoda touch”. Po co on? to tak jakbyś napisał instrukcję do Audi „na przykładzie A1, A2, A3, A4, A5, A6, A7, Q3 (…)” Moim zdaniem „na przykładzie” to może być jak chcesz się skupić na jedym, ewntulanie dwóch urządzeniach, a nie na wszystkich które działają na iOS (tak wiem, że jeszcze jest ATV ale większość ludzi nawet nie wie o jego istnieniu ;) ) Dlatego już prędzej napisz po prostu „iPhone. iPad. iPod touch”.

  A tak okładka jest lepsza od pierwszej.

 • aepictures

  A gdzie Helvetica Neue UltraLight? :D

 • dariusz

  Za chwile będzie też w appstore iPhone User Guide – za darmo, od Apple, w tej chwili dotyczy iOS 6.1, więc do siódemki też się pojawi
  Lepsza byłaby chyba książka w stylu „filozofii minimalizmu: Miłosza… Takie głębsze spojrzenie w system, jakie warto mieć aplikacje, jak z nich korzystać ułatwiajac różne codzienne czynności, jak produktywnie wykorzystać pulpity… To fakt, że ludzie dzielą się na tych co ogarniają sami system w 5 sekund, i na tych, którym wystarczy tylko ikona słuchawki…

 • Bartosz Górecki

  Nie jesteś w odosobnieniu. :-)

 • Bartosz Górecki

  „iOS jest tak prosty i intuicyjny że mój 5 letni synek obsługuje iPhona i iPada bez zająkniecia .”

  Bez przesady z tą intuicyjnością. Pamiętam, że nie mogłem dojść do tego, dlaczego usuwając grę z telefonu, nie usuwam jej automatycznie z Game Centre? Okazało się, że nie można tego zrobić z Ustawień tylko trzeba usunąć grę bezpośrednio z pulpitu. To ma być intuicyjne?

 • Daj spokój.

 • MarioFraszczak

  Niezbyt reprezentatywny przykład . Zresztą mnóstwo osób z Game Center w ogóle nie korzysta bo i po co ?

 • Bartosz Górecki

  „Zresztą mnóstwo osób z Game Center w ogóle nie korzysta bo i po co ?”

  Co to jest za argument? Równie dobrze można powiedzieć, że wielu korzysta. Po co? W celu rywalizacji ze znajomymi.

 • MarioFraszczak

  Wiec wyjaśnię dlaczego niezbyt reprezentatywny przykład . Jak byś miał zainstalowany iOS7 to byś wiedział że przy odinstalowaniu pyta czy grę tą usunąć także z Game Center.
  Co w tym nie intuicyjnego ?

 • Bartosz Górecki

  Ależ ja tego nie neguję. Odniosłem się tylko do:

  „Zresztą mnóstwo osób z Game Center w ogóle nie korzysta bo i po co ?”

  Trudno to nazwać argumentem w dyskusji o intuicyjności.

 • MarioFraszczak

  Zwróć uwagę że poradnik dot. iOS7 , skoro „problemu” (celowo w cudzysłowiu ) takiego w iOS7 nie ma trudno twój argument w dyskusji brać pod uwagę :)