Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

OS X Mavericks — poprawiony Kalendarz

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

Mavericks wprowadza spore zmiany jeśli chodzi o Kalendarz systemowy, który teraz stanie się jeszcze inteligentniejszy. Na pierwszy rzut oka widać jednak co innego — zniknęła skóra z interfejsu użytkownika, która została zastąpiona bielą i różnymi odcieniami szarości. Czy nowy wygląd będzie się komuś podobał czy nie to już zależy od jego gustu — w moim przypadku jest przede wszystkim bardziej przejrzysty na pierwszy rzut oka, a wygląd nie odwraca wzroku od treści. Przede wszystkim jednak poprawiono jego funkcjonalność i obsługę.

W widoku całego roku niestety nie ma możliwości przewijania kalendarza — ta możliwość istnieje dopiero jak wejdziemy do widoku miesiąca, tygodnia lub dnia. Podejrzewam, że pojawi się to w ostatecznej wersji i zostało na obecną chwilę pominięte niechcący.

OS X Mavericks - Calendar 03Widok miesiąca jest znacznie wygodniejszy w użyciu, właśnie z powodu, że kalendarz możemy przewijać góra/dół, aby podejrzeć inne miesiące.

OS X Mavericks - Calendar 02

Tygodniowy widok możemy natomiast przewijać lewo/prawo i tym samym niekoniecznie patrzeć na cały tydzień od poniedziałku do niedzieli, ale chociażby od środy do wtorku. Brak konieczności przerzucania „kartek” to spory plus.

OS X Mavericks - Calendar 01

Podobnie zresztą wygląda widok pojedyncznego dnia — lewą kolumnę możemy przewijąć góra/dół, a prawą lewo/prawo, aby przełączać się pomiędzy poszczególnymi dniami.

Ważniejsze są jednak zmiany „pod maską”

OS X Mavericks - Calendar 05Bardzo poprawiono „chmurkę,” w której wpisujemy szczegóły nowego wydarzenia. Warto teraz przy okazji dodać takie rzeczy jak chociażby adres, pod którym mamy spotkanie, ponieważ Kalendarz na podstawie naszej lokalizacji będzie starał się przewidzicie ile czasu przed spotkaniem potrzebujemy, aby dojechać na miejsce. Ten czas również zaznaczy w kalendarzu, abyśmy go przypadkiem nie zajęli innym wydarzeniem. Adresy są oczywiście na bieżąco podpowiadane przez Apple Maps i pojawia się również miniaturka mapy we wspomnianej chmurce.

* * *

Nowy Kalendarz to solidny update dla poprzedniej wersji i korzystanie z niego daje mi sporo większą radość i komfort. Pozostało już tylko poczekać na kilka poprawek do drobnych bugów.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.