Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nexus 7.2 w rękach Davida Pierce’a →

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Często czytam recenzje produktów, które sam recenzuję, po to, aby poznać spojrzenie innych na dany produkt oraz aby poznać ich preferencje. Dzięki temu lepiej potrafię ocenić jaką wagę przykładają do pewnych cech. Davida akurat cenię za szczegółowość.

There are still some noticeable problems — somehow Google still can’t figure out how scrolling animations work, so the Play Store is as jittery as ever — but there’s no question that the Nexus 7 is one of the fastest, smoothest Android tablets I’ve ever used. At least part of that is the hardware, though.

David nie przykłada takiej wagi jak ja do płynności scrollowania urządzeń, ale skoro zwrócił uwagę na problemy z powyższym, to podejrzewam, że mnie wkurzy to jak cholera. Drugim problemem jest jego wydajność, porównywalna z konkurencją, ale nie przewyższająca ich w jakimkolwiek stopniu. Za to ten ekran — to zdecydowanie wisienka na torcie … Obejrzyjcie sobie też wideo — proporcje całości są rzeczywiście komiczne, nawet w porównaniu z Nexusem 7.1.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • belike81

  Nie wiem dlaczego David nie zwrócił na to uwagi, ale przy tych proporcjach to czytanie magazynów jest niespecjalnie wygodne, nie wspominając o korzystaniu z przeglądarki.

  ” the iPad mini requires two hands, one to hold the device and the other to use it” – no it doesn’t. Wymaga dwóch rąk przy pisaniu ale do czynności opisanej przez Davida dzięki swojej wadze i grubości wystarczy w miniaku jedna ręka.

  „Last fall, I bought an iPad mini hoping that consolidating all those things into one place would make me more likely to do them. It didn’t, really — movies don’t look that great on the mini’s screen, magazines take about 46 years to download” – nie bardzo rozumiem co czas ściągania ma do korzystania z urządzenia. Za wolne wifi, czy co?

  „but Pocket, Kindle, Netflix, and Hulu are my top four most-opened apps and the competition isn’t even close.” – i tutaj widać dlaczego Davidowi przypadł Nexus do gustu. 2 aplikacje do oglądania video, które wygląda lepiej w proporcjach Nexusa i bez letterboxa. Pozostałe 2 do czytania, które według mnie jest wygodniejsze na proporcjach iPada, ale nie dużo bardziej. Nie ma przeglądania www i czytania magazynów lub pdf’ów które na proporcjach Nexusa są udręką.

  „Even the Google Play magazines, which are just shoddy PDFs of Esquire and Better Homes and Gardens, are completely readable at their tiny default sizes.” – i sedno sprawy. Readable, a comfortable to read to jednak różnica.

 • W tym ostatnim chodziło mu, że na miniaturkach można przeczytać tekst – chodzi o ostrość ekranu i jego ppi. Tak ja to przynajmniej zrozumiałem łącząc to z filmem.