Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Rode Rec dla iPhone’a

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

Miałem o tej aplikacji opowiedzieć w (prawie) Codzienniku, ale postanowiłem jednak co nieco o niej napisać, bo może komuś się przyda. Możliwe, że w App Store są lepsze programy do nagrywania dźwięku, ale Røde Rec kosztuje niewiele, a spełnia moje wszystkie potrzeby.

Przede wszystkim ma wszelkie możliwe ustawienia jeśli chodzi o wejście sygnału (zewnętrzny lub wbudowany mic) od kompresji, poprzez noise gate, regulację poziomów i wiele innych rzeczy, których prawdopodobnie nigdy nie zrozumiem. Po drugie, ma wbudowany processing za pomocą czegoś co się nazywa IZOTOPE. Brzmi imponująco, cokolwiek by to nie było. A tak na serio to pozwala to na zdefiniowanie naszych warunków, czyli określenie czy jesteśmy na koncercie, na dworze czy w studio. To pozwoli programowi odpowiednio nagrać dźwięk, aby był jak najlepszej jakości. Na razie lecę na ustawieniach domyślnych, ale z czasem przetestuję pozostałe — w szczególności korci mnie nagrywanie koncertu na żywo.

Poza tym Rec ma wbudowany edytor, z którego nie planuję korzystać i wspiera wszelkie standardy, które mogłyby być potrzebne: AIFF, WAV, MP3, AAC, Apple Lossless i inne. Można również wrzucać materiały bezpośrednio na SoundClouda oraz naszego własnego Dropboxa. Nie żałuję wydanych pieniędzy.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.