Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Eye–Friendly — narzędzie do zmiany rozdzielczości w MacBookach z Retiną

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Gdybym miał rMBP to najprawdopodobniej korzystałbym z Eye–Friendly do zmiany rozdzielczości. Z moich zeszłorocznych doświadczeń z zarówno 13-tką jak i 15-tką, często zmieniałem rozmiar biurka zależnie od tego co w danym momencie robiłem. To miało szczególne znacznie na mniejszym bracie, ze względu na fakt, że ma bardziej ograniczoną przestrzeń, a przy domyślnych ustawieniach zapewnia rozdzielczość odpowiednią dla 1280×800. W Eye–Friendly podoba mi się to, że możemy sobie skorzystać ze skrótów klawiszowych, co znacząco przyśpiesza workflow.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Serio? Mam rMBP 15. I rozdzielczość zmieniałem tylko od razu po zakupie chcąc zobaczyc pozostałe, albo gdy chcę komuś pokazać ile pikseli tak naprawdę ma ten ekran. Na co dzień pracuję z tej optymalnej wg inżynierów Apple i nie widzę z tym problemów. Również cały internet który przeglądam wygląda na nim dość przyzwoicie, żadnej pikselozy logotypów itp. Więc jak dla mnie to ta aplikacja wygląda na kolejny zaśmiecacz paska menu.

  • A ja non-stop skakałem po nich.

  • Kamil Ciesielski

    Ja właśnie też i ciągle nie mogę dostosować rozdzielczości do siebie (mam rMBP 13). Podczas przeglądania internetu fajna jest rozdzielność wyższa, ale jak mam coś pisać tu jednak domyślna rozdzielczość.