Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Szybkie opróżnienie kosza lub poczty w Mailu

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

OS X Terminal Trash

Kosz na śmieci opróżniam prawdopodobnie kilka razy dziennie. Wpadłem w taki nawyk ze względu na wszelkie pendrive’y i inne karty, które podłączam do komputera. Nie opróżnienie kosza przed wyjęciem karty lub pędraka powoduje, że śmieci nadal na nim pozostają, a to ma szczególne znaczenie w przypadku kart CF do aparatów, na których zawsze mi brakuje miejsca. Codziennie kasuję też sporo maili, a wbudowany w klienta pocztowego kosz opróżniam średnio raz na dobę. Od dawien dawna robię to z klawiatury, bo tak jest szybciej …

Obie powyższe czynności obsługuje się tym samym skrótem klawiszowym, zbliżonym zresztą do tego, którym kasujemy z klawiatury pliki w Finderze. Wystarczy nacisnąć ⇧⌘⌫ i zatwierdzić operację Enterem. Przypominam, że pliki kasujemy skrótem ⌘⌫, więc wpadło mi w nawyk najpierw wciskanie tego drugiego, po którym zaraz wciskam pierwszy. Trzeba oczywiście uważać, żeby nie skasować czegoś istotnego. Mam tylko jedną uwagę — kosz możemy opróżnić tym skrótem tylko jeśli aktywną aplikacją jest Finder. Dostaję się do niego w takiej sytuacji poprzez kliknięcie na Biurko, jeśli mam gryzonia w dłoni, lub ⌘⇥.

Smacznego!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Paweł Witek

    Do czyszczenia pen drive’ów i kart pamięci, o wiele lepszym (moim zdaniem o czywiście) jest Clean My Drive http://www.tinyurl.pl?7aR8Hjpj. Przy wysyuwaniu urządzania pyta czy je wyczyśćić, można ustawić automatyczne czyszczenie. No i czyści kosz tego jednego, a czasem może się zdarzyć, że coś z kosza trzeba będzie wygrzebać.

  • Trzeba mieć aktywnego findera. W związku z tym wolę rozwiązanie, które działa wszędzie. CMD+Spacja (odpala się alfred) wpisuje „emp” (pojawia się opcja „Empty Bin”) i naciskam enter.

  • BGN

    CleanMyDrive niestety bardzo, bardzo często się zawiesza.

  • Paweł Witek

    Pierwsze wersje owszem. Po którejś aktualizacji chodzi bardzo dobrze. Jedyną zwiechą, jaką zauważyłem, to w trakcie odłączania dysku sieciowego, ale to dzieje się tylko w jednym przypadku i w tym samym czasie, w finderze też mam piłkę plażową. Z racji, że gdzie indziej ten problem nie wystąpił, zakładam, że problem leży gdzie indziej