Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

App.Net – darmowe konta z ograniczeniami i zaproszenia dla Was

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

O serwisie App.Net pisałem już niejednokrotnie. Pomimo, że rozpoczął karierę jako klon Twittera, powoli rozrasta się i staje czymś większym. Niedawno wprowadzono File API, który daje każdemu płacącemu użytkownikowi 10 GB przestrzeni na swoje dane … Tylko, że ja nie wykorzystałem z tego jeszcze ani jednego bita …

App.Net daje ogromny potencjał developerom do budowania na nim najprzeróżniejszych aplikacji. W zasadzie można stworzyć praktycznie wszystko, ale jest jeden problem … Jak to sprzedać? Developer nie dość, że musi wypromować swoją aplikację, cokolwiek by to nie było (i zarobić na niej), to musi klientom wytłumaczyć, że potrzebują dodatkowo konta za $36 rocznie lub $5 miesięcznie. To się poniekąd trochę zmieniło wczoraj, ponieważ wprowadzono ograniczone i darmowe konta dla użytkowników – dostępne jednak tylko na zaproszenie.

Osoby korzystające z darmowych kont mogą śledzić tylko 40 osób, otrzymują 500 MB przestrzeni dla siebie, a pliki mogą mieć maksymalny rozmiar 10 MB. Są też bonusy – jeśli użytkownik takiego darmowego konta zacznie śledzić przynajmniej 5 osób i autoryzuje jakąkolwiek aplikację, na przykład Netbota, to osoba zapraszająca i zaproszono dostaną dodatkowo 100 MB przestrzeni.

Cóż – moje konto kończy się dopiero w marcu 2014, więc jeszcze sporo czasu przede mną do podjęcia decyzji o ewentualnej rezygnacji, ale gdybym miał zapłacić dzisiaj za kolejny rok to zrobiłbym to bez wahania.

Mam do rozdania pięć zaproszeń – odezwijcie się do mnie na Twitterze tekstem „@moridin_ Dawaj, dawaj, nie przestawaj”. Pięć pierwszych osób dostanie DMa z linkiem. Już wszystko rozdane.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.