Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Withings Fitness Tracker oraz Smart Body Analyzer nie z tego świata →

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

withings-activity-tracker--ces-2013--embargo-until-1.6.13-at-3pm-pst

Thomas Ricker:

Withings is at CES to announce its Smart Activity Tracker — the company’s first wearable fitness tracker — with either Bluetooth or Bluetooth Smart (aka, 4.0) sync depending upon your iOS or Android device’s capabilities. The thumb-sized device measures steps walked, strides ran, stairs climbed, distances covered, calories burned, and even quality of sleep. Uniquely, it also measures pulse readings when placing a finger on the heart-rate sensor on the back of the device. An OLED display graces the front while a two-week battery that charges via micro USB can be found within. Although it’s not pictured, the Smart Activity Tracker ships with a belt clip and arm band for maximum flexibility.

Poprzedni i obecny rok ewidentnie będą stały pod znakiem gadżetów do fitnessu. Withings, wprowadza konkurenta dla FitBit One, do którego recenzji niedawno linkowałem. Withings już mi zdążył namieszać w głowie, bo nie dość, że mam ich wagę, to zarówno Fitness Tracker jak i odświeżona waga włączają mi ostrzegawcze światełko w portfelu. Najciekawszą funkcją nowej Smart Body Analyzer jest możliwość nie tylko mierzenia wagi i tłuszczu, ale tętno, temperaturę oraz poziom tlenku węgla w naszym otoczeniu. How cool is that?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Buzuk

  Wychodzi na to, że trzeba trzymać to urządzenie w odpowiednim miejscu, żeby było w stanie pomierzyć tętno i tłuszcz. Chyba, że chodzi o kilka urządzeń „spiętych” pod jeden soft do zbierania tych danych.

 • Właśnie Withings ma bardzo fajny software do mierzenia tego typu rzeczy i wszystko powinno się pięknie integrować.

 • Buzuk

  Ucieszył bym się na miejsce, w którym mogę sobie wszystko fajnie zintegrować – statystyki z FitBit, rowerowe eskapady i ewentualny trening innego rodzaju. Wszystko automagicznie bez ręcznego wpisywania. Ale to chyba marzenie ściętej głowy.

 • Czekam aż ktoś zacznie wreszcie UŻYWAĆ jednego z tych gadżetów, a nie tylko opisywać jak by to był dobrze i zdrowo, gdyby się używało… ;P

 • No już jeden FitBit One jest wśród znajomych. :) Jeszcze nas denerwuje Tweetami w temacie o tym jaki zdrowy jest. :)

 • Marucins

  A ja ciekaw jestem jak sprawność tych wszystkich funkcji.
  Pomiar tkanki tłuszczowej może mi zrobić 8 czy 16 % a co to za różnica :)