Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nokia sprzedała 4,4 milliona Lumii w ostatnim kwartale →

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Matt Brian:

Nokia says it sold 4.4 million Lumia devices, up from 2.9 million in the previous quarter (…)

Nokia has slowly begun to turnaround its business since it announced its dramatic strategy overall in June 2012, when it declared it would lay off up to 10,000 employees (as a number of executives stepped down), sold off its luxury phone brand Vertu and said more focus would be placed on improving its smartphone business.

To dobrze, że Windows Phone ma jeszcze jakiekolwiek szanse, bo zarówno Apple jak i Google przyda się trzeci, mocny konkurent. Wygląda też na to, że sama Nokia w końcu odbija się od dna.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • mef

    Liczby w porównaniu do Androidów i iPhonów są na razie bardzo marne, ale tendencja jest chyba wzrostowa. Coraz częściej widzi się nowe Nokie na ulicach, sieci też je wpychają dość intensywnie. Sam polecam te telefony znajomym przed Androidem, w przypadkach, gdy ktoś nie chce wydawać dużej kwoty na samą ‚słuchawkę’. Widząc też jak intensywnie Windows Phone jest promowany (plakatami i innymi reklamami jest obwieszona np cała Moskwa czy miasta w krajach zachodnich), będzie się tego sprzedawało jeszcze więcej. Wyników rzędu kilkudziesięciu milionów sztuk w kwartale pewnie nigdy nie osiągną, ale kilkanaście procent rynku są w stanie osiągnąć. Mam przynajmniej taką nadzieję, bo system, mimo że na razie z pewnymi brakami, na pewno ma potencjał.

  • de_MarK

    Tez je polecam czesci uzytkownikow jako ciekawsza alternatywe dla iOS. I nie bylbym wcale taki pewny, ze kwartalna sprzedaz rzedu kilkudziesieciu milionow jest nieosiagalna.