Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Moja karta LTE poszła w drzazgi, ale LTE działa na iPadzie mini →

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

Norbert Cała:

Dziś dzięki uprzejmości Wojtka – dobra żartuję z uprzejmością, wcale nie miał ochoty docinać karty ale go zmusiłem – mogłem to sam przetestować. Melduję jak to zatem wygląda:

  • iPad mini z ustawieniami operatora Carrier 13.5 i Carrier 13.6 – LTE w Plus działa. Automatycznie po włożeniu karty Plus pojawia się opcja włączenia LTE (widoczna na zrzucie ekranu) w menu „Dane sieci kom.”. Opcja ta się pojawia nawet jeśli nasza karta Plus nie ma aktywnego pakietu LTE, niestety jeśli pakiet nie jest aktywny to iPad nie przejdzie w tryb LTE i zostanie cały czas na 3G. Jeśli usługi LTE mamy aktywne to obok nazwy sieci pojawi się napis LTE. Szybkości transmisji są naprawdę różne, wszystko zależy od miejsca w którym jesteśmy. Transfery rzędu 40 Mb\s „down” są czymś normalnym. Gorzej jeśli chodzi o transmisję „up”, tutaj wahania są większe i czasem mamy 0,5 Mb\s, a chwilę potem 10 Mb\s . Jednak super, że działa!

Norbert podstępnie zabrał mi kartę w chwili słabości, gdy czekał aż skończę wizytę u lekarza, aby następnie mi ją oddać w formacie nano. W domu musiałem do pracy zaciągnąć młotek i deskę, aby ponownie scalić kartę z wyciętym fragmentem. Najważniejszy jednak był wynik eksperymentu – LTE działa na iPadzie mini.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.