Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Cenzura! Cham! Burak! Mój komentarz został skasowany!

· Wojtek Pietrusiewicz · 19 komentarzy

Część z Was lubi komentować, z najprzeróżniejszych powodów. Część z Was lubi trollować, bo Wam się nudzi i lubicie kogoś zgnoić. Praktycznie każdy kto trafi do spamu narzeka, że jest cenzura. Czas parę rzeczy wyjaśnić, drogi czytelniku …

 1. Jeśli nie dokończyłeś rejestracji i nie potwierdziłeś emaila w DISQUS, to Twój komentarz z automatu trafia do spamu. Dotyczy to również Android Magazine oraz iMagazine.
 2. Jeśli Twój komentarz nic nie wnosi do tematu to go często-gęsto kasuję. Chyba, że mi się nie chce.
 3. Jeśli mnie obrażasz w chamski czy bezczelny sposób to dostajesz bana i kasuję komentarz – chyba nie spodziewasz się niczego innego? Oskarżanie mnie w tym momencie o cenzurę jest zwyczajnie głupie. Następny razem napisz coś sensownego … Oh wait.
 4. Jeśli krytykujesz coś bez podania jakiejkolwiek argumentacji to, zależnie od humoru, poproszę o argumentację lub potraktuję jako trollowanie. Chcesz krytykować? Zadaj sobie trud i uzasadnij co, dlaczego, jak, gdzie i przez kogo. Przede wszystkim pozwoli to na dalszą dyskusję.
 5. Spam przeglądam raz dziennie, a czasami rzadziej.
 6. Komentarze != demokracji.

W wielkim skrócie – kasuję wszystko co jest atakiem lub trollingiem bez żadnych merytorycznych podstaw. Mam wystarczająco dużo pracy, stresów i innych zmartwień, abym jeszcze miał się przejmować pryszczatym nastolatkiem, który czuje się ważny dzięki anonimowości w internecie. Tak – dostałeś już bana. Z góry natomiast dziękuję za komentarze, które wnoszą cokolwiek do dyskusji.

A tak swoją drogą – co fajnego znaleźliście pod choinką?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Jonasz Sowada

  W pełni zgadzam się z takim postępowaniem, bo to normalne.
  Pod choinką, niestety nic makowego nie było :< calusienki rok pościłem więc https://m.ak.fbcdn.net/sphotos-f.ak/hphotos-ak-snc6/184439_503644573008768_882798903_n.jpg + troszkę kasy.
  A co ciekawego u Ciebie pod choinką? :-D

 • Wojtku bardzo dobrze zrobiłeś.

  Cóż… nic Apple’owego w tym roku… Ale dziś dzięki uprzejmości rodziców w końcu skończyłem The Walking Dead od Telltale Games i polecam tę grę każdemu. Tym bardziej, że jest też na iOS’a oraz Maka.

 • Bardzo często słyszę debilny wręcz pogląd ze w komentarzach obowiązuje demokracja. Kto wymyśla takie bzdury? Dyskusję według własnego widzimisię może moderować autor blogu i tyle. Cieszy mnie, że na Makowym i iMagazine sensownie do tego podchodzisz.

  Pod choinką nie znalazłem nic Apple’owego, na Mikołajki z bratem sprawiliśmy sobie po iPodzie Shuffle, teraz na gwiazdkę identycznego podarowaliśmy mamie.

 • Btw, coś nie tak masz ustawione z marginesami Disqusa. Na iPadzie, zarówno w pionie jak i poziomie nie ma marginesu i źle to wygląda.

 • Ostatnio pojęcie demokracji czy bardziej wolności sprowadza się do tego że każdy robi co mu się podoba nie patrząc na interes innych czy obowiązujące normy. Dla nich wolność sprowadza się do krótkiej definicji: robię co chce. Nie przyjdzie im do głowy że wolność kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. Patrząc na komentarze na największych portalach to się zastanawiam czemu ich nikt nie wyłączy, z dyskusją to one mają mało wspólnego.
  Ja pod choinką, dzięki Twojej reklamie :), znalazłem oprócz wielu innych książek pierwszy tom Koła Czasu, który właśnie pochłaniam. Rewelacja, nie wiem jak mogłem to przeoczyć.

 • Cieszę się bardzo, że się podoba. XIII tom to mój obecny ulubieniec.

 • Disqus to shit. Jeśli ogarniesz żeby na iPadzie było dobrze to daj znać bo ja się poddałem.

 • U mnie dwa koncerty na Blu-Ray – Adele i Coldplay oraz dwa albumy fotograficzne i … alkomatem. :-)

 • Dokładnie, ludzie sądzą że są wolni i mogą robić to co się im podoba nie patrząc na to jak ich postępowanie wpływa na innych.
  Postępując analogicznie do tego co sądzą wszyscy ci którzy spamuja/trolują w komentarzach: oni piszą co chcą a Ty robisz co chcesz na Twoim blogu z ich komentarzami. W końcu mamy wolny kraj prawda?

 • Generalnie Disqus rozciąga się najszerzej jak to możliwe, czyli zajmuje całe dostępne miejsce. Ja pracowałem ostatnio nad szablonem podobnym do Twojego bloga i umieściłem w style.css szablonu w sekcji dotyczącej komentarzy:

  #disqus_thread {
  margin: 20px;
  }

  Działa pięknie. Zarówno na komputerze jak i iPadzie. Tutaj znalazłem też dokładniejsze ustawienia – może się przydadzą. http://www.altcontroldelete.pl/artykuly/system-komentarzy-disqus-na-twojej-stronie-www/

  Pozdrawiam!

 • To spróbuj sobie dodać. Ucina wtedy. Walczyłem. Poddałem się.

 • Dodałem, nawet wpisałem kilka komentarzy i wszystko pięknie działa, nic nie jest ucięte.

 • Pat Radomski

  Ja pieniądze, jadę kupić za nie Canona 1100D + 18-55 IS II w czwartek.

 • Na iPadzie nie jest ucięte?

 • Jonasz Sowada

  Fajne! Słuchałbym :-)

 • Nie jest. Ani w pozycji wertykalnej, ani horyzontalnej. Disqus na Makowym jest zainstalowany za pomocą wtyczki Disqus for WordPress?

 • Tak. Możesz mi css podesłać na maila?

 • Poszło

 • Znalazłem kase, jest motywacja żeby kupić tablet 7″. W sprawie komentarzy się zgadzam :)