Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Problemy z WiFi w iPhone 5

· Wojtek Pietrusiewicz · 10 komentarzy

Niestety niektórzy użytkownicy na forach MacRumors raportują, że mają problemy z prędkością transferów po WiFi. Bryan85 pisze:

I just got done setting up my iPhone 5(as new, not restore). I was trying to download my music from iTunes when it seemed to be taking forever. I cancelled the downloads and then kept testing the WiFi in various other ways. Just loading the app store, my iPhone 4 will load anything faster than my iPhone 5 right now. I’ve rebooted the router and tried multiple devices and have narrowed the problem down to the WiFi in the iPhone 5. I’ve also tried using different bands, 2.4 and 5 both produce the same outcome. I launched speedtest.net app about 2 minutes ago and hit begin test. Its still „finding the closest server”. I have also tried the reset network settings. Still the same issue. Any suggestions? I would really suck if my new iPhone was already broken …

W jego konkretnym przypadku okazało się, że problemem jest WPA2 – na starszych standardach szyfrowania ma prawidłową prędkość.

For those that don’t want to read the entire thread. After quite a bit of playing with the phone/WiFi, I found that WPA2 was causing packet loss of over 80%! I activated the guest network on my Time Capsule and left it unsecured. I had no issues with WiFi on the unsecured network.

Sprawdziłem z ciekawości u siebie i nie mam absolutnie żadnych problemów. A jak wygląda to u Was?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Wojtek, tym pytaniem „a jak to wygląda u Was?” chcesz trochę nas podenerwować, że Ty już masz, a inni czekają do 28.09?;)

 • Mirx

  No właśnie, to samo chciałem napisać co Tomasz Gieysztor. Czy Ty Wojtek nie możesz się przymknąć z tymi notkami na temat piątki? Wiem, wiem… Zazdrość. Poczekaj może do piątku. A tak w ramach poprawienia sobie humoru. Porysował Ci się choć trochę?

 • U mnie jest ok, specjalnie zrobiłem sieć gościa i wyniki identyczne na speedtest, 29,5Mbps na zabezpieczonej i 30,1Mbps na otwartej. Pewnie coś ma z telefonem kopnięte.

 • Ale ja nie chcę, żeby się zamykał na temat 5. Wręcz przeciwnie;)

 • Niestety nie porysował. :)

 • :-)

 • Mirko791

  Ja mam pytanko czy na piątce występuje lag przy szybkim pisaniu tekstu ? Potwierdza go Aaron z Phonedog, nie wiadomo czy to kwestia softu, czy problem z ekranem.
  http://www.phonedog.com/videos/apple-iphone-5-video-review-part-1/

 • U mnie też wszystko w porządku, śmiga jak należy. Odnośnie scratch-gate nie wiem co jest grane, u mnie jak i kilku znajomych niema żadnych rys ani odprysków.

 • Marucins

  WPA2 czy WPA?

 • a u mnie lipa i to nie na iphonie a na ipadzie 3gen, wifi praktycznie nie działa :( faktycznie jak wyłączę zabezpieczenia to jest w miarę ok, ale przy wpa2, niby mam wifi, a internet nie działa, więc przypuszczam, że to jakieś błędy w iOS 6