Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Apple A6 w iPhone 5 ma custom SoC własnej konstrukcji →

· Wojtek Pietrusiewicz · 8 komentarzy

Anand Lai Shimpi:

The A6 is the first Apple SoC to use its own ARMv7 based processor design. The CPU core(s) aren’t based on a vanilla A9 or A15 design from ARM IP, but instead are something of Apple’s own creation.

Based on a lot of digging over the past couple of days, and conversations with the right people, I’ve confirmed that Apple’s A6 SoC is based on Apple’s own ARM based CPU core and not the Cortex A15.

Despite Apple’s willingness to spend on die area, I believe an A15/Krait class CPU core is a likely target.

Nie mogę doczekać się, aż ktoś dobierze się do wnętrza nowego SoC. Zapowiada się niezwykle interesująco. To właśnie pełna kontrola nad hardwarem i softwarem pozwala Apple tak ładnie optymalizować system dla procesorów. To m.in. dlatego też są takie wydajne w porównaniu z innymi mobilnymi systemami operacyjnymi.

Uaktualnienie

Wiemy już też, również dzięki AnandTech, że iPhone 5 ma 1GB RAMu taktowanego częstotliwością 1066MHz.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Społeczność Jailbreakowców będzie miała twardy orzech do zgryzienia

 • nie na temat – czy zauważyłeś może większe zużycie baterii w iOS 6 w stosunku do piątki? czy mi się tylko wydaje? (dodam, że mam iPhone’a 4)

 • madhunt3r

  mam od 2 dni 6.0 GM i zużycie baterii w normie.

 • chyba, że moja już jest ostro ściorana… ok. 12-13 dzisiaj skończyłem ładować, a w tej chwili mam 53%. nie grałem w nic, jak już, to tylko WiFi (głównie twitter, trochę posiedziałem w AppStore, trochę powysyłanych wiadomości przez iMessage i Vibera).

 • Nope.

 • madhunt3r

  To coś nie tak.

 • A ten A6 ma 4-rdzeniowy precesor? Wiadomo w ogóle coś o procesorze?

 • Raczej dwurdzeniowy. Biorąc pod uwagę, że pracuje wydajniej niż czterordzeniowe z Androidem, to nie widzę sensu sztucznego podnoszenia kosztów. Ciekawe kiedy Google zacznie w końcu optymalizować swój kod.