Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Koniec Perian!

· Wojtek Pietrusiewicz · 8 komentarzy

Chris Forsythe, Graham Booker, Alexander Strange i Augie Fackler:

We began the Perian project over 6 years ago. We wanted to simplify viewing your content. Our team has attained that goal and with that in mind, Perian will be retired soon. Our stewardship has been a blast but it’s time for all of us to move on.

Niestety, zespół tworzący Perian, wtyczki dla OS X, która powinna w zasadzie być standardowo dostarczana przez Apple’a, zakończył prace nad projektem i udaje się na spoczynek1. Perian trafi na Google Code lub Github, ale jego przyszłość jest niepewna, tym bardziej, że nie będzie testowany pod kątem nadchodzącego dużymi krokami Mountain Liona.

Dla mnie to bardzo smutna wiadomość, tym bardziej że Perian umożliwiał odtwarzanie wszystkiego za pomocą QT – mojej domyślnej aplikacji do oglądania video. Nie wyobrażam sobie korzystania z innego programu …

 1. W planach mają nowe projekty.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Na szczęście VLC ‚daje radę’ :-)

 • w_sos

  Od czasu Liona QT X przestał działać z Perianem. To znaczy działa ale nie do końca. W momencie kiedy do filmu są napisy nie ma możliwości odtworzeniaw QT X. Można oczywiście zainstalować QT 7. Więc od upgradu muszę oglądać wszystko na VLC.

 • QT7 u mnie żyje i ma się dobrze. :-)

 • alekjed

  @Moridin:disqus polecam
  http://mplayerx.org/ – na początku też używałem Periana z QT, ale mplayer jest znacznie lepszy.

 • @Moridin:disqus pomarudzisz ale docenisz, że jednak VLC jest znacznie lepszy. ;)

 • Mi VLC nie śmiga jak trzeba – zawsze włącza się z wyciszonym dźwiękiem :/

 • VLC czy MPlayer jak najbardziej, ale do szybkiego podglądu przez QuickLook nic lepszego jak Perian nie ma. Mam nadzieję, że ktoś się należycie zaopiekuje źródłami.