Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Aktualizacja sterowników – Mac vs PC →

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

Blizzard radzi tak:

Out-of-date drivers can cause a wide variety of issues, and are one of the first things to check when a game is having issues. The instructions below will help you check and update your drivers.

Następnie przedstawia 24 kroki, która prowadzą nas przez to co sprawdzić, gdzie kliknąć i tak dalej. Pod spodem natomiast jest dział Mac, w którym jest jedno zdanie:

Mac users must check for software updates.

Delikatna różnica …

via Playr

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Komentarz chyba zbędny…

 • Gdyby każdy producent sprzętu sam miał dostarczać sterowniki użytkownikowi, sprawa wyglądałaby podobnie. Apple ma tylko kilka konfiguracji, więc nie ma większego problemu z zebraniem sterów u siebie i wrzucenia ich do aktualizacji systemu. Zresztą, w wypadku sprzętu zewnętrznego (np. modemów 3G na USB) sprawa na OS X wygląda tak samo, a nawet gorzej, bo bywa i tak, że sterowników dla OS X nie ma w ogóle.

  Jak zawsze coś kosztem czegoś (tutaj możliwości dostosowania sprzętu pod siebie i mniej problemów z urządzeniami zewnętrznymi vs. łatwa i bezproblemowa aktualizacja sterowników „flaków” komputera).

 • Nie tłumacz ich – to jest po prostu kiepsko rozwiązane i kropka. Microsoft powienien stworzyć platformę dla producentów, żeby to było wszystko powiązane i aktualizacje odbywały się jednym kliknięciem.

 • SSebastian

  Świetne – najlepsze jest to, że wykonałbym te wszystkie kroki na Windows i nawet nie pomyślałbym, że to powinno być inaczej rozwiązane. Po prostu lata używania Windows przyzwyczaiły mnie do tego :)

 • Nie tłumaczę, tylko naświetlam pewien problem delikatnie utrudniający załatwienie wszystkiego tak, jak robi to Apple :)

  Poza tym, MS ma taką platformę – Windows Update. Część sterowników się tam ukazuje. Ale o ile wiem, za umieszczenie ich tam się płaci, co raczej nie prowadzi do błyskawicznego zwiększania się bazy dostępnych driverów czy szybkiego zgłaszania ich nowych wersji.

 • iSikor

  dokładnie, ale ciężko by im było utrzymać bazę sterowników dla takiej ilości sprzętu. po za tym biorą chyba kasę za podpisy cyfrowe ? a raczej niewielu chce płacić. sami producenci też dają ciała.

 • Dobrze powiedziane. A teraz weźmy taką wydajność tychże sterowników :)
  Jak i wsparcie dla NOWYCH technologii. Gdzie jest Windows a gdzie zatrzymał się OSX?

  Porażka.