Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Tim Cook nie spotkał się z Valve

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

W ostatnim odcinku Nadgryzionych z Dominikiem rozmawialiśmy na temat spotkania Tima Cooka, które zostało ujawnione przez Daniela Erana Dilgera za pośrednictwem Apple Insidera. Spotkania, które nigdy nie miało miejsca …

Daniel zajmuje się pisaniem na tematy technologii i Apple od wielu lat i był najmocniejszym punktem Apple Insidera, którego śledzę od lat. Jeśli osoba tego kalibru pisze, że Tim Cook odwiedził Valve, to zakłada się, że to jest prawda. Zbyt dużo osób z obu firm byłoby zaagażowanych w spotkanie, a kłamstwo wyszłoby na jaw. Mam zasadę, że jeśli coś wydaje się podejrzane, to wstrzymuję się z wypowiedzią, dopóki nie zostaną podane kolejne fakty. Jednak temat był świeży, nagranie właśnie się rozpoczęło i nie było powodu do podejrzeń. No i kłamstwo wyszło na jaw, ale dopiero sześć dni później.

Gabe Newell, szef Valve, w wywiadzie:

We actually, we all sent mail to each other, going, „Who’s Tim Cook meeting with? Is he meeting with you? I’m not meeting with Tim Cook.” So we’re… it’s one of those rumors that was stated so factually that we were actually confused.

Potrafię sobie wyobrazić jak cały zespół zastanawia się z kim Cook się spotkał, kto nie przyznaje się do tego i kombinuje coś za ich plecami. Konspiracja, sensacja – prawie materiał na dobry film.

Daniel, autor artykułu, do dnia dzisiejszego nie wypowiedział się w temacie1, nie uaktualnił oryginalnego artykułu – minęło już 9 dni – oraz stracił cały mój szacunek. Żegnam Daniela oraz Apple Insidera – już nie zagoszczą w liście moich ulubionych RSSów. Słuchaczy natomiast przepraszam za stratę Waszego czasu …

  1. A przynajmniej niczego nie znalazłem w temacie.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.