Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nokia nie przekonuje →

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

Leila Abboud i Georgina Prodhan:

„No one comes into the store and asks for a Windows phone,” said an executive in charge of mobile devices at a European operator, which has sold the Lumia 800 and 710 since December.

Rzeczywiście – mało osób wie co to jest. Być może wiele osób słysząc „Windows” od razu kojarzy tą nazwę z komputerami i podświadomie nie jest nimi zainteresowana. Microsoft, zrywając z Windows Mobile, powinien był też zdecydować się na całkowicie nową nazwę, chociażby Metro Phone od nazwy swojego nowego UI.

„It’s good for operators if we can reduce the dominance of Apple,” said a spokesman for a second telecoms carrier, who asked not to be named because of the sensitivity of relations with mobile phone makers.

To, że operatorzy nie są zadowoleni z Apple, to rzeczy oczywista, ale to dobrze dla klientów, bo w końcu pokazano, że wiele klientów nie jest zainteresowanych telefonem brandowym, z oprogramowaniem od Carrier IQ oraz innymi, sztycznie nałożonymi ograniczeniami.

Reviews of the Lumia on tech blogs have been mixed with some liking the smart look and Windows-inspired design, and others pointing out the poor quality of the screen and battery life. Few reviewers have suggested users should dump their iPhone or Android to buy a new Nokia.

Niestety Lumie są zbiorem sprzeczności – świetne obudowy, ale przeciętne ekrany. Decydowanie się na PenTile, pomimo że jest bardzo krytykowany. Do tego dochodzi fakt, że niestety nie wszystko zależy od Nokii, a Microsoft ociąga się z uaktualnianiem Windows Phone. Lumia 900 powinna była mieć ekran o wysokiej gęstości pikseli (1600×960 px) – już samo to stworzyłoby ogromny szum medialny. Najmłodsi na rynku, Microsoft powinien pokazać coś co wyprzedza konkurencję, a tymczasem ciężko im dogonić Apple’a i Google’a.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.