Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nokia nie przekonuje →

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

Leila Abboud i Georgina Prodhan:

„No one comes into the store and asks for a Windows phone,” said an executive in charge of mobile devices at a European operator, which has sold the Lumia 800 and 710 since December.

Rzeczywiście – mało osób wie co to jest. Być może wiele osób słysząc „Windows” od razu kojarzy tą nazwę z komputerami i podświadomie nie jest nimi zainteresowana. Microsoft, zrywając z Windows Mobile, powinien był też zdecydować się na całkowicie nową nazwę, chociażby Metro Phone od nazwy swojego nowego UI.

„It’s good for operators if we can reduce the dominance of Apple,” said a spokesman for a second telecoms carrier, who asked not to be named because of the sensitivity of relations with mobile phone makers.

To, że operatorzy nie są zadowoleni z Apple, to rzeczy oczywista, ale to dobrze dla klientów, bo w końcu pokazano, że wiele klientów nie jest zainteresowanych telefonem brandowym, z oprogramowaniem od Carrier IQ oraz innymi, sztycznie nałożonymi ograniczeniami.

Reviews of the Lumia on tech blogs have been mixed with some liking the smart look and Windows-inspired design, and others pointing out the poor quality of the screen and battery life. Few reviewers have suggested users should dump their iPhone or Android to buy a new Nokia.

Niestety Lumie są zbiorem sprzeczności – świetne obudowy, ale przeciętne ekrany. Decydowanie się na PenTile, pomimo że jest bardzo krytykowany. Do tego dochodzi fakt, że niestety nie wszystko zależy od Nokii, a Microsoft ociąga się z uaktualnianiem Windows Phone. Lumia 900 powinna była mieć ekran o wysokiej gęstości pikseli (1600×960 px) – już samo to stworzyłoby ogromny szum medialny. Najmłodsi na rynku, Microsoft powinien pokazać coś co wyprzedza konkurencję, a tymczasem ciężko im dogonić Apple’a i Google’a.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • mef

  Przekonująca lub przekonywająca, a nie przekonywująca. Taki babol w nagłówku.

 • A jednak nie: http://www.sjp.pl/przekonywuj%B1ca

 • mef

  A jednak tak:
  http://sjp.pwn.pl/szukaj/przekonywujący

  Podawanie jako źródło wiedzy sjp.pl dla fanów krzyżówek? To tak na poważnie?

  http://obcyjezykpolski.strefa.pl/?md=archive&id=56
  http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=10188
  http://www.ekorekta24.pl/porady-jezykowe/22-odmiana/51-przekonujacy-czy-przekonywujacy

  Czyli jest dokładnie tak jak napisałem- częstsza, używana przez uzus, ale niepoprawna.

 • Myślę, że czas przyszedł, aby formę przekonywujący zaakceptować przynajmniej w tzw. normie potocznej. To samo dotyczy formy oddziaływujący, używanej na równi z oddziałujący ioddziaływający.— Mirosław Bańko, PWN

 • mef

  Szkoda, że nie wkleisz cytatów, które mówią, że to nie jest poprawne. Używane, ale niepoprawne. Dokłądnie to, co napisałem.
  Słowa ‚przyszłem’ i ‚tu pisze’ też uważasz za poprawne, bo używane są przez coraz szersze grono osób?

  Jeśli Rada Języka Polskiego postanowi wpisać formę ‚przekonywująco’ do słownika, to stanie się ona formą poprawną. Na razie nie jest, a w dość wątpliwy sposób próbujesz tego faktu do myśli nie dopuścić.
  Taki mądry zawsze, blog w dużej mierze polegający na zaczepkach w stosunku do innych blogerów, znajdowaniu głupich tekstów i robieniu z nich jednozdaniowych notek z ironicznym komentarzem, a sam autor nie potrafi przyjąć krytyki na klatę.

  Chcesz zaśmiecać język polski- proszę bardzo. Nie dorabiaj tylko do tego ideologii walki o rozwój języka.

 • Zwracam tylko uwagę, na to co napisał p. Bańko, czego Ty z kolei nie dostrzegasz.

  Jak będziesz tak serio podchodził do życia to będziesz miał wylew przed 50-tką.

 • Okie dokie – poprawiłem. Dzięki za linki.

 • Według mnie nokia popełniła błąd zabijając świetny pomysł jakim był model N9 z ich autorskim systemem. Jednakże dla mnie jako użytkownika, Windows Phone dzięki swojej intuicyjności i prostocie, jest drugą siłą na rynku. iOS, WP7 a dopiero potem pofragmentowany bezsensownie Android… Wypowiadam się jako aktualny lub były użytkownik wszystkich wymienionych platform, a nie wróżbita.

  Ps. dla mnie Android ma jakąkolwiek rację bytu tylko w telefonach serii Nexus.

 • mef

  Spoko. W sumie źle zabrzmiało, po prostu zwróciłem uwagę na błąd (częsty bo częsty, ale jednak), nie chciałem w żaden sposób się wymądrzać.

  Pozdr.