Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Evernote — dwa różne workflow

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Miłosz Bolechowski:

Evernote, przede wszystkim, pełni u mnie funkcję magazynu inspiracji. Gdy widzę na ulicy dobry plakat, natrafiam na dobrą stronę internetową lub ciekawą realizację na czyimś blogu, robię temu zdjęcie (w przypadku plakatu) lub klikam przycisk w przeglądarce, który dodaje mi to do Evernote. Później, gdy otrzymuję zlecenie, zanim zabiorę się za realizację, przeglądam właśnie te perełki, by przypomnieć sobie, co wcześniej zrobiło na mnie wrażenie. Wszystko jest oczywiście pokatalogowane (o tym kilka akapitów niżej) i łatwe do znalezienia.

Miłosz dosyć szczegółowo opisuje swój workflow w Evernote — bardzo ciekawej pozycji, którą każdy powinien przynajmniej przetestować. Warto przeczytać chociażby po to, aby zasięgnąć pomysłu jaki samemu stosować workflow.

Osobiście stosuję zupełnie odmienne podejście. Po wielu eksperymentach, to właśnie w Evernote trzymamy aktualną listę tematów do kolejnych odcinków Nadgryzionych. Tematy są oczywiście współdzielone — niestety Wunderlist, Wunderkit, Facebook Groups oraz kilka innych rozwiązań nie zdało egzaminu. Dodatkowo mam kilka zeszytów podzielonych tematycznie — służbowy, iMagowy, blogowy i tak dalej. Sprawdza się jako GTD dla mnie nawet lepiej niż Wunderlist — szkoda tylko, że do tego ostatniego ciągnie mnie design samego app na iOS …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • alekjed

  Teraz nic nie wygra z designerm Clear. Prawdziwa rewolucja w UI.

 • Ja generalnie używam Evernote, jako swojego bardzo podręcznego notatnika, w którym – podobnie jak Miłosz – notuję aktualne pomysły i inspiracje. Genialnie też się sprawdza do robienia szybkich notatek – np. co poprawić w aktualnie pisanym tekście (i tu właśnie bardzo przydatne są oddzielne notatniki a nawet stosy notatników). Czyli mój workflow to miks waszych.

  No i BTW. Ja używam Androida i jest to najładniejsza aplikacja na niego jaka może być! :-)

 • A co to jest ten design Clear?
  Evernote ma tak do d…. design, że wygląda jak program z czasów Windows 3.11
  Jakoś design Reedera, notatek w systemowym mailu, czy iCal, iA Writer, Wunderkit mają ten fajny „look & feel”, że jakoś nie mogę przesiąść się na topornego Evernote’a.

 • alekjed
 • Ja również używam Evernote jako notatnika. Mam w nim zarówno notatki głosowe, jak i pisane. Zdjęcia oraz całe strony www. Dla mnie Evernote jest jak najbardziej OK, jest użyteczne. A design? Jest prosty, ale sam program się sprawdza, w tym wypadku design nie ma dla mnie żadnego znaczenia.

 • Rewelacja! Już kupiłem. Co prawda nie jest to do prowadzenia większych notatek, ale wygląda i działa świetnie.