Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Przygotowanie do przenosin z MobileMe do iCloud

· Wojtek Pietrusiewicz · 19 komentarzy

iCloud już tuż tuż, czekamy w zasadzie tylko i wyłącznie na oficjalnego OS X 10.7.2 oraz update do iPhoto i iWork. Sporo z nas korzysta też z MobileMe — Apple udostępnił specjalną stronę, aby dokonać przenosin z jednego serwisu na drugi, jednak pomija istotne kwestie bezpieczeństwa. Backup, backup i jeszcze raz backup — jak go nie będziecie mieli to jest niemalże pewne, że coś pójdzie nie tak.

Książka Adresowa

Na początek kontakty — uruchamiamy Książkę Adresową i w menu wybieramy pozycję Eksport. Zgodnie ze screenem, klikamy w Address Book Archive lub jakkolwiek to by nie było po Polsku i wybieramy bezpieczną lokalizację dla naszego archiwum.

iCal

W Kalendarzu będzie trochę więcej roboty, zależnie od tego ile mamy kalendarzy. Powinniśmy wyeksportować po kolei każdy z kalendarzy osobno:

  1. Wybieramy kalendarz, np. „Home” spod przycisku Calendars w górnym lewym rogu.
  2. Przechodzimy do menu Plik, wybieramy Export i ponownie Export…
  3. Operację powtarzamy dla wszystkich pozostałych kalendarzy.
  4. Następnie klikamy na poszczególne Subscriptions (jeśli takowe mamy) i wciskamy ⌘i.
  5. Z wyświetlanego okna przepisujemy sobie do pliku adres naszej subskrypcji, zgodnie z poniższym screenem.

Safari

Na koniec pozostaje zapisanie bookmarków z Safari — w tym celu wystarczy wybrać z menu Plik opcję Export Bookmarks i zapisać z powyższymi backupami.

Tymczasem czekamy aż wszystko się pojawi — ostatnie informacje donoszą, że iOS 5 dla świata powinień pojawić się około 19:00 naszego czasu. Pamiętajcie o zrobieniu synchronizacji z backupem przed uaktualnieniem!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.