Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Zmieniam podejście do Facebooka

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Wielu czytelników próbuje mnie uprzyjacielnić na Facebooku, nie znając mnie kompletnie — gdzieś nawet na temat pisałem, ale za żadne skarby nie mogę znaleźć tego wpisu pisałem o tym tutaj. W każdym razie chodzi o to, że FB traktuję prywatnie — mam tam znajomych ze świata AFK1, rodzinę i tym podobne. Pojedyncze, nieznane mi osoby trafiały do listy, która generalnie blokowała praktycznie wszystko dla nich, a w szczególności zdjęcia.

Facebook jednak wprowadził subskrypcje, o których dowiecie się więcej od Pawła Opydo — udostępniłem już swój profil pod nową funkcjonalność i tam też możecie mnie śledzić. Zapewne pojawi się też więcej publicznych postów, które będziecie w stanie zobaczyć. Link do subskrybowania znajduje się zapewne gdzieś w prawym górnym rejonie okna — tutaj musicie zostawić podpowiedź, bo nie znalazłem nikogo, kogo mogę „subskrybować”.

Te zmiany nie dotyczą oczywiście moich profili na 4sq, Gowalla i tym podobnych. Przy okazji chyba już wszędzie zmieniłem sobie avatar na powyższy …

P.S. Niektórzy nie rozumieją różnicy pomiędzy prywatnym profilem na FB, a fanpagem, zatem tłumaczę: powyższe dotyczy prywatnego profilu.

 1. Inaczej zwany RL.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Haha, Lionowo xD

  Ludzie czytając to co piszesz, słuchając i rozmawiając w komentarzach nie lubią tylko tego co robisz ale również ciebie jako osobę która wyraża coś na swój sposób bo każdy zrobiłby to inaczej a jeśli ty to robisz i ludziom się podoba, to również ma to związek z tobą, a to jak ty odbierasz swojego fejsa oraz fani jest sprawą indywidualną i dobrze że informujesz o tym bo dla wielu mogą to być sprzeczne sygnały.

  Subskrypcja jest jakimś sposobem, bo jeśli bloger okazuje to że ważni są dla niego fani z subskrybcji ale przecież nie są znajomymi, jest ok.

  Ludzie są różni, i dla jednych znajomość na facebooku jest czym innym niż dla drugich i z tego to się bierze. A i większość pewnie sra na to kto pisze bo tylko czytają.

  Miło że o tym informujesz :) Ponownie^^

  Jeszcze chciałbym zaznaczyć że dla każdego blog jest bardziej osobisty od jakiejkolwiek gazety i komercyjnej strony informacyjnej, bo bloger robi to tylko dla nas, garstki czytelników a dzięki dyskusją w komentarzach, hymm.. Dla każdego to coś innego, ale ja w komentarzach uwielbiam to że mogę wyrazić swoje zdanie a nawet stworzyć jakąś część lub dopełnienie artykułu na swój sposób, to jest świetne! Taka mała wersja blogowania tylko dzięki komuś innemu, dzięki.

 • Jak jeszcze powrócę do bardziej regularnego pisania to w ogóle będzie świetnie … :-/

  Dzięki.