Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Pełnoekranowe Safari bez pełnoekranowej treści pod Lionem

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Safari pod Lionem, po przejściu w tryb pełnoekranowy, wypełnia całą przestrzeń jeśli strona nie jest ma z góry założonej, maksymalnej szerokości. Niestety często powoduje to, że czytanie pewnych treści jest niemożliwe, bo oczy biegające po ekranie powodują rozstrój nerwowy. Na szczęście można to obejść w bardzo prosty sposób — wystarczy dojechać myszką do lewego lub prawego brzegu ekranu i poczekać aż kursor zmieni się w strzałkę. Chwytamy wtedy szerokość samej treści w oknie i możemy ją sobie dowolnie zwęzić.

Tło zostaje zastąpione tym znanym z innych rejonów Liona, a wygoda czytania wzrasta wprost proporcjonalnie do brzydoty tej „tkaniny”. Ją też można na szczęście zmienić, ale to temat na osobny wpis …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Pingback: Pełnoekranowe Safari bez pełnoekranowej treści pod Lionem | Makowe ABC()

 • Anonim

  To jest świetne! Dzięki! A tło wbrew innym bardzo mi się podoba :)

 • Przydatna rzecz. Ja czekam na możliwość otwierania dwóch stron obok siebie w trybie pełnoekranowym. Wtedy full screen mode dla Safari na 27 calach by miał sens :)

 • Andrzej.

  Czy tylko u mnie ta funkcja przestała działać po aktualizacji do 10.8 i 10.8.1? Pod Lionem często z tego korzystałem i bardzo się to przydawało, a teraz niestety nie działa. Będę wdzięczny za info, czy tylko u mnie to nie działa, czy wyłączyli tą funkcję pod ML.

 • OS X nic do tego nie ma. Tej funkcji nie ma w Safari 6 która jest dostarczana z Mountain Lionem.

 • Andrzej.

  Dzięki za info. Wielka szkoda, że nie ma tego pod Safari 6, tak jak pisałem często to wykorzystywałem. Ciekawe dlaczego się tego pozbyli?