Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Microsoft kupił Skype'a za $8.5 mld

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Za Spider’s Web:

Microsoft kupił Skype’a (firmy mają to ogłosić dziś lub najpóźniej jutro, ale według Wall Street Journal to pewniak). Gdybyśmy byli złośliwi, to byśmy napisali – korzystajcie ze Skype’a dopóki jeszcze jako tako działa…, ale nie jesteśmy, więc nie napiszemy. Czego nie przewidzieliśmy precyzyjnie to cena za jaką Microsoft kupił Skype’a – 8,5 mld dol. w gotówce poraża. Nie dość, że to największy w historii gotówkowy zakup Microsoftu, to na dodatek wygląda na znaczne przepłacenie za firmę, która mimo iż z dość wyraźnie zarysowanym modelem biznesowym, to jednak bez gigantycznych zysków. Ba, ze stratami nawet.

Oficjalna nazwa aplikacji w nowej odsłonie1:

Microsoft MSN Messenger Skype Messenger … Messenger.

Swoją drogą … ciekawe czy zaczną konkurować z Citrix i produktami typu GoToMeeting.

 1. A przynajmniej taką przewiduję …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Oneflash

  Kto nastepny do połknięcia? facebook ?

 • I co teraz, Skype Time w każdym telefonie z kamerką i Windows Phone 7?

 • Nikt nie ma takiej kasy aby go przejąć.

  A co do tematu – nie czytam Spider’s Web więc pominę śmieszny komentarz „…znaczne przepłacenie…” i zadam pytanie – MS szykuje coś na styl FaceTime w Windows 8? Choć pewnie jak to w przypadku MS byłaby to tylko jedna z miliarda funkcji jakie spełniałby ten nowy komunikator.

 • Ja obawiam się tego, że Microsoft skupi się na rozwoju Skype dla swoich systemów operacyjnych, zapominając o Linuksie i MacOS.

 • Jeżeli nie mają jakiegoś asa w rękawie to IMO to było bez sensu. Nie interesuje mnie specjalnie Windows … może sam @przemekspider:twitter wie coś więcej.

 • Pojawi się szybko konkurencja w takiej sytuacji, ale to co mówisz to uzasadniona obawa.