Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Wygoda Mac App Store i MobileMe

· Wojtek Pietrusiewicz · 14 komentarzy

Rozumiem, że nie dotyczy to większości użytkowników Maków, ale połączenie Mac App Store z MobileMe przy przenosinach na kolejny komputer zapewnia tak niesamowitą wygodę, że jest to aż niewiarygodne …

Jak zapewne wiecie, w testach mamy obecnie najnowsze MacBooki Pro, więc tradycyjnie staram się przenieść cały swój workflow na ten komputer na ten krótki czas. Tradycyjnie był to żmudny i irytujący proces przenoszenia aplikacji, reinstalowania niektórych, kopiowaniu preferencji, ustawianiu kont i tak dalej. Przy MobileMe wystarczy jedynie wpisać konto, podać hasło i voila! Do tego jeszcze Dropbox i Mac App Store do reinstalacji zakupionych programów jednym kliknięciem … miód!

Prostota obsługi Mac App Store jest porażająca w takich sytuacjach … Kolejny przykład piekielnie łatwej integracji by Apple.

Update

Ewidentnie nie wszystko było jasne, śpieszę więc z wyjaśnieniem:

Dokumenty trzymam w Dropboxie wraz z 1Password. Niestety ten ostatni trzeba doinstalować. MobileMe synchronizuje wszystkie moje preferencje, ustawienia systemu, Dock, kontakty, maile, konta i wiele wiele więcej — trwa to chwilkę. Na koniec odpalam Mac App Store, loguję się i wciskam w zakładce Purchased na aplikacje, które potrzebuję. Z czasem tych ostatnich będzie jeszcze więcej i sprawa będzie jeszcze bardziej uproszczona.

Restore z TM nie wchodzi w grę — za długo trwa, a nie potrzebuję wszystkiego na tymczasowym komputerze. Wymiana dysku też nie — demontaż HDD z iMaka to nie jest prosta sprawa.

P.S. Apps z Mac App Store z których korzystam nie wymagają ode mnie zmiany ustawień, więc brak preferencji nie przeszkadza.

Mam nadzieję, że jest ciut jaśniej. Ta procedura zajmuje mi dosłownie kilka minut i nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić pod Windows.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.