Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPad 1 vs. iPad 2 na zdjęciach

· Wojtek Pietrusiewicz · 16 komentarzy

Zapraszam do obejrzenia kilka zdjęć obu generacji iPadów obok siebie. Przy okazji macie też porównanie białego vs. czarnego.

Zwróciliście uwagę na fakt, że większość stron które przeglądamy są w większości białe lub jasne? Który zatem daje większy kontrast? (-;

Klik oczywiście powiększa zdjęcia.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Tył dwójki jest jednak zdecydowanie brzydszy od jedynki. Natomiast przód dwójki jest zdecydowanie ładniejszy od jedynki :) I bądź tu mądry.

 • Ten „garb” rzeczywiście powoduje, że ładniej się po nim światło rozchodzi. Jednak mogę z czystym sumienie powiedzieć, że tył widzę wtedy kiedy o to się postaram. :-) Jednak 99% czasu spędzamy patrząc na przód urządzenia.

  Swoją drogą czarny model też jest bardzo ładny … ale łatwieszy do pomylenia z 1 gen.

 • MadMax

  Biały wygląda niesamowicie fantastycznie!!!

 • O boże, na 5 fotce myślałem że ci się odkleiło szkło od ipada a to smart cover, aż mi serce stanęło :D
  Mori wszystko byłoby ok gdyby nie ta milimetrowa czarna ramka na ekranie białasa. Tak samo jest z MacBookiem White i to mnie bardziej rozprasza niż czarne szkło odbijające wszystko w MBP.
  iPad 2 względem 1gen wygląda bardziej elegancko nie ma co, tym bardziej w kolorze białym, lecz jednak jak dla mnie zbyt kobieco :)

 • Nie ma nigdzie czarnej ramki …

 • Bardzo dokładnie widać czarny pasek na drugim zdjęciu.

 • To ekran a nie pasek…

 • Pasek który tworzą nieświecące piksele. W porządku nie ma się nad czym rozwodzić, najzwyczajniej sądziłem że będzie od razu wiadomo o co chodzi :)
  Tylko chciałem napisać że przy czarnej ramce to się nie rzuca w oczy.

 • No i wszystko jasne. :) Mi to zupełnie nie przeszkadza …

 • Litwa

  Ta ramka milimetrowa, która ginie w wersji czarnej już w przypadku iPhone’a 4 mnie raziła w oczy.

  Biały iPad jest dla switchersów! Czarny dla prawdziwych Mac Users! Oto moja wersja. ;-)

  A, że racja moja jest bardziej mojsza niż Twojsza to trzeba zacytować Jobsa i Ive’a. „Jak coś jest niepotrzebne to tego nie ma”. I czerń tu wygrywa zdecydowanie.

  Czerń ramki powoduje, że liczy się tylko ekran. Jest użytkownik i display. Ramka znika, rameczka wewnątrz też znika, a iPad 2 jest jeszcze optycznie cieńszy od wersji białej. Ekran jest większy i nie ma się złudzenia oglądania go w okienku.

  Po raz kolejny wybieram zatem czerń i już nie mogę doczekać się piątku.

 • Litwa

  Zgadza się. Brzydszym tyłem iPada 2, który i tak jest przecież śliczny, „płacimy” za cudowny wręcz wygląd przodu i niesamowie wrażenie ultra cienkości. iPad 2 wygląda prawie jak kartka papieru.

  Tył w iPad 1 jest gładki. W drugiej generacji widzimy wszystkie przyciski, głośnik, złącza i jeszcze dodatkowo obiektyw aparatu. „Jedynka” miała to wszystko na krawędziach. W „dwójce” krawędź właściwie nie istnieje, przyciski są z tyłu urządzenia tak naprawdę.

 • Litwa

  „niesamowite wrażenie”.

 • Litwa

  I jeszcze jedno. Biała ramka jest wyraźnie nad ekranem. A w czarnej wersji jest złudzenie jakby było odwrotnie. Ekran nad ramką.

 • Ekran jak świeci to daje dokładnie takie same wrażenie w białym i czarnym. Nawet w iPhone 4 (czarnym :p) widzę że jest „pod”. :)

 • Litwa

  Wiem, że będziesz bronił bieli. Od początku byłeś zdecydowany na ten wariant. Ja od 2 marca walczyłem ze sobą prawie dwa tygodnie. W końcu zdecydowałem, że zostaję przy czerni.

  Tam, gdzie ekran tam czerń. Ale już iPhone’y 3G i 3GS mam białe. Biel pokazuje ich piękny profil. W czerni nie widać tych kształtów.

  Co do ekranów to jeszcze trzeba obok siebie postawić dwie wersje iPhone’a 4 i dwie iPada 2. Teraz szanse nie są równe. iPad 1 ma ekran zbudowany z trzech powierzni (płaszczyzn, elementów) , iPad 2 jedynie z dwóch.