Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Gazeta.pl o premierze iPada 2 w Polsce

· Wojtek Pietrusiewicz · 1 Comment

Redaktor Łukasz Cichy postanowił dzisiaj sprawdzić dostępność iPadów 2 w Polsce. Zaczął od przeszukania tradycyjnych kanałów dystrybucji, czyli Media Markt i Saturn — oba sklepy mają status Apple Premium Reseller i tylko APRy mają obecnie prawo sprzedawać iPada. Wszystko jeszcze OK, ale kolejny akapit to już perełka jakich mało:

Kilka sprowadzonych z USA i wyposażonych w simlocki tamtejszych operatorów sztuk można doszukać się na aukcjach internetowych.

Biorąc pod uwagę, że w USA dostępne są modele 3G dla AT&T i Verizon, odpowiednio GSM i CDMA, ale nie są wyposażone w simlocki, to ciężko zrozumieć powyższe zdanie (wytłuszczenie moje). Widocznie ten drugi model w jakiś sposób wprowadził go w błąd, chociaż kompletnie niezrozumiałym dla mnie jest niewiedza redaktora piszącego o technologii w tak szanowanym miejscu jakim jest Gazeta.

Reszta artykułu, wraz ze sporą literówką, jest na niewiele lepszym poziomie (wiedzy). Ewidentnie nastawiony jest na podkreślenie, że iPada praktycznie nie da się kupić i jednocześnie nie wspomina o innych APRach w Polsce. iSpota wymienia tylko pod kątem sklepu internetowego.

Sensacja musi być. #fail

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.