Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Pixelmator zarobił $700,000 dzięki Mac App Store

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Pixelmator na drugim miejscu w polskim Mac App Store

Minęło zaledwie 20 dni od premiery Mac App Store, a twórcy Pixelmatora już ogłosili, że ich aplikacja sprzedała się w kwocie $1 miliona. Zarobili $700,000 po odjęciu 30% podatku Apple.

I am ecstatic to announce that Pixelmator grossed a gigantic $1 million on the Mac App Store. And that happened in only 20 short days.

Też cieszyłbym się, że aplikacja tak podskoczyła tylko dzięki Mac App Store. Przyznam się również, że sam ją zakupiłem po promocyjnej cenie ze względu na darmowy update do 2.0.

Mimo wygody jaką oferuje sklep z programami od Apple, mam nadzieję, że część developerów zdecyduje się na uaktualnianie obecnie wydawanych pozycji tradycyjną metodą … przynajmniej dopóki nie pojawi się kolejna pełna i płatna wersja.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Krzysztof

  Dzięki licznym rekomendacjom, również na tym blogu, zakupiłem w Mac App Store ten program i jestem bardzo urzeczony jego możliwościami edycyjnymi, choć poznałem dopiero ich nieznaczną część.

  Jako początkujący użytkownik mam jednak z nim pewnien problem, z którym nie umiem się uporać. Otóż chciałbym edytować w Pixelmatorze zdjęcia wprost z biblioteki iPhoto 11, nie potrafię uzyskać do niej dostępu w wygodny sposób. Po „wydaniu komendy” otwórz plik w Pixelmatorze, uzyskuję dostęp do róźnych katalogów/folderów, jednak ikona biblioteki zdjęć iPhoto 11 (jak również biblioteki triala Aperture 3) jest nieaktywna.
  Jedynym sposobem jaki dotychczas znalazłem na dostęp do tych zdjęć, jest wyeksportowanie poszczególnych zdjęć z programu iPhoto 11 do innego folderu, gdzie jak sądzę powstają ich niepotrzebne mi kopie i dopiero wówczas uzyskuję możliwość edycji wyeksportowanych zdjęć w Pixelmatorze.
  Taki sposób pracy jest w mojej ocenie bardzo niewygodny i przypuszczam, że można uzyskać dostęp do biblioteki zdjęć w iPhoto 11 w sposób bardziej bezpośredni, wprost z poziomu Pixelmatora, bez konieczności eksportowania zdjęć z iPhoto do innego folderu i tworzenia dużej ilości kopii zdjęć.
  Proszę o podpowiedź i z góry dziękuję.

  pozdrawiam

  Krzysztof

 • Bez problemu mi działa otwierania fotek z iPhoto. Coś masz u siebie nie halo.

  http://twitpic.com/3tu4cc/full

 • Guest

  Program jest OK – ale pozostawia wiele do życzenia (używam go od 2008 roku, niestety nie jako jedynego, bo nie rozwiązuje on wielu zadań, często prostych, a z którymi na miękko radzą sobie inne, nawet darmowe programy)… Skoro chłopcy z UK tyle kasy zarobili na programie, mogliby się już uporać z takimi ciągnącymi się od lat błahostkami, jak poprawienie zarządzania kolorem (obecnie w Pixelmatorze ciągle jest tragicznie, od wersji bodajże 1.3, jeśli projektuje się elementy interfejsów do aplikacji i stron WWW z ustalonymi „z poza programu” wartościami kolorów), zaznaczanie, pędzel i ołówek jedno-pikselowy itd. Problemy są też z obsługą tekstu (np. po zapisaniu pliku i ponownym otwarciu okazuje się że warstwy z tekstami są nie w tych miejscach na obrazie, które autor miał na myśli w momencie zapisywania)… Rotacja swobodna obrazu (lub warstwy/zaznaczenia) powoduje ogromne straty w jakość obiektu obracanego. Program dobry, ale pod warunkiem że jest wart jakieś 40 zł („na nasze”)… Więcej nie jest wart (przynajmniej obecnie) – ale jak widać można się obłowić nieźle na nieco podsłodzonym programie (opartym w 90% na rozwiązaniach Open Source).