Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Przewożenie iPada z bezprzewodową klawiaturą

· Wojtek Pietrusiewicz · 14 komentarzy

Jeśli przypadkiem korzystacie z iPada podobnie jak ja, czyli urządzenia do pisania z pomocą zewnętrznej klawiatury Apple, to chciałbym zwrócić uwagę na jedną bardzo bardzo ważną rzecz, które potencjalnie może włączyć tryb autodesktrukcji1.

Wyjeżdżając na krótsze i dłuższe wypady, zabieram ze sobą iPada wraz z Apple Wireless Keyboard, jeśli zamieram coś pisać. Oba urządzenia idealnie mieszczą się do niedawno zakupionej torby STM Scout XS na ramię (nota bene zmieści się też MacBook Air 11.6″). Jako, że w domu rzadko korzystam z klawiatury podłączonej do iPada to przeważnie urządzenia nie są ze sobą powiązane, a bluetooth jest wyłączony. Tym razem jednak było inaczej …

Problem polega na tym, że mam założony kod PIN na tablecie, a przewożę go uśpionego (a nie wyłączonego) z klawiaturą w jednej z kieszeni. Wciśnięcie jakiegokolwiek przycisku na niej powoduje obudzenie się iPada, a tym samym traktowane jest to jako próba wpisania PINu. W preferencjach mam ustawione, że po 10 nieudanych próbach ma zostać wymazana zawartość iPada. Widzicie już do czego to zmierza? Nawet bez powyższego ustawienia, po zbyt wielu próbach iPad przejdzie do trybu autodestrukcji i spowoduje spektakularny wybuch2 — no może nie w stylu Mission Impossible, ale końcowy efekt dla użytkownika jest podobny.

Rozwiązanie jest proste: wyłączyć bluetooth przed spakowaniem obu rzeczy do torby!

Ten wpis ulegnie autodesktrukcji za 30 sekund …

 1. Zablokować wam całkowicie iPada i uczynić go cegłą na resztę wyjazdu.
 2. Konieczność podłączenia do iTunes.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Bartek

  A co to za podstawka na iPada?

 • Pingback: Tweets that mention Przewożenie iPada z bezprzewodową klawiaturą | Makowe ABC -- Topsy.com()

 • martig

  Poproszę namiary na podstawkę dla iPada. Wygląda REWELACYJNIE!

 • Jak przeczytalem ten post, to zaczalem sie zastanawiac po co on w ogole powstal. Czy uzytkownicy iPadow wg. Ciebie sa malointeligentni? :) Uh uh, oby juz wiecej takich postow o niczym tu nie bylo :).

 • Yaqub

  Nie sadze by to zdjecie bylo zdjeciem biurka Moridina, podstawka ta ciezka jest do kupienia w UK,co dopiero w Polsce…Mozna ja jednak zamowic za ‚jedyne’ 60 euro :
  http://www.expansys.pl/just-mobile-upstand-for-apple-ipad-202542/

 • Yaqub ma rację — to nie jest moje biurko. :-)

 • No widzisz — a ja nie wiedziałem, że klawiatura jest aktywna jak jest podłączona (i iPad uśpiony) dopóki nie wyciągnąłem iPada z torby.

 • No ok, rozumiem, ale, zeby az pisac o nim taki artykul? Imo to jest info na 140 znakow, ale to moje zdanie, a Twoj blog, no a post ten to jakis wyjatek, ktory mi tu poprostu sie nie przypodobal. Tak wiec bez urazy, inne wpisy sa ok :).

 • Paweł

  Ja rowniez nie mialem o tym pojecia i dzieki temu wpisowi dowiedzialem sie ze tak jest.

 • @Krzysztof: jest weekend a mnie rozpiera energia i potrzeba pisania. :-)

 • martig

  Dzięki za linka. Podstawkę tą jak i inne dla produktów Apple robi firma Just Mobile http://www.xtand.net/ Niestety, tak jak napisałeś, cena jest zaporowa.

 • wredniak

  No to ja oddaje głos na ‚przydatność’ tego wpisu. Lepszy jest dłuży opis po którym wszystko wiadomo, nawet dla tych którzy nie mieli osobiście styczności z zestawem iPad+klawiatura BT.
  Na 140 znaków jest Twitter.

 • Earnur

  A ja myślę, że po to jest ten blog, którego nazwa – Makowe ABC – wskazuje, że właśnie takie artykuły jak ten sa tu bardzo na miejscu. A inteligencja użytkowników iPada nie ma tu nic do rzeczy. Pewnie większości ich użytkowników przez myśl takie coś nie przyszło, a lepiej uczyć się na cudzych błędach, niż samemu zaliczyć taka wpadke w najmniej spodziewanym momencie :)

 • mr.dos

  @Moridin rozwiázanie tego problemu jest b. proste. Przed spakowaniem klawiatury należy já wyłàczyć – przytrzymać przez 3 sekundy włàcznik (po prawej stronie).