Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

MicroSIM z PlusGSM

· Wojtek Pietrusiewicz · 13 komentarzy

Dzisiaj, zaledwie przed godziną, dotarła do mnie w końcu karta MicroSIM od Plusa. Podziękowania dla mojego opiekuna, że w końcu udało mi się ją zamówić.

Jak widać na powyższym zdjęciu, mamy do dyspozycji więcej niż Wash & Go, gdyż karta w oryginale spełnia normę pełnej SIM. Pierwsze wycięcie natomiast konwertuje ją do MiniSIM, a nowe i mniejsze wycięcie MicroSIM przeznaczone jest obecnie dla iPad WiFi + 3G oraz iPhone 4.

Koszt wymiany: 1 PLN.

Tak przy okazji dodam, że moja poprzednia karta działa już od ponad 10 lat, pomimo że ją ostatnio Norbi maltretował nożyczkami. Ponoć jest to rzadkie zjawisko … i zgodnie z maksymą, że stare jest lepiej wykonane spodziewam się najgorszego jeśli chodzi o żywotność.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Adam Molenda

  moja karta z ‚aktualnie’ Orange ma dokładnie 11 lat 7 miesięcy i 18 dni – jeszcze za czasów PTK Centertel :)

 • a ja mam wytartą kartę z IDEA, też pewnie ma już 10-9 lat. ;)

 • Panowie – a tak się cieszyłem. :-)

 • tomgru

  byłem pytać u mojego operatora, nie ma szans na wymianę…tylko z nowymi ofertami z internetem…!!! co za…piiiiiiiii !!!

 • Wojtek

  Hej,
  Czy przyciąłeś tą starą kartę do microsim? Właśnie dostałem iphona 4 i w orange powiedzieli mi żebym się wypchał bo mi nie wymienią. I nie wiem czy ciąć tą starą :-(
  Pozdrawiam

 • Ja swoją Plusową przyciąłem zanim nie dostałem nowej.

  Gdyby mi firma której jestem klientem powiedziała, żebym się wypchał to powiedziałbym im, żeby pocałowali mnie w dupę, zerwał umowę za to że nie potrafią dostarczyć odpowiedniego hardware’u dla Twojego telefonu, napisał odpowiedni tekst na bloga i przesłał go mailem np. do mnie. :-)

 • Wojtek

  Żeby było śmieszniej pani w salonie orange zapytała po co mi microsim. No to ja, że do nowego telefonu. A ona – proszę pokazać :-).Pokazałem, co mi tam. Poszła na zaplecze i że niestety nie świadczą takich usług a iphone 4 będzie u nich we wrześniu :-).

 • Poważnie – kazałbym jej pocałować mnie w dupę jeśli chciałaby nadal co miesiąc otrzymywać moje pieniądze. :)

 • Wojtek

  I tak pewnie zmienię operatora choć przez te kilkanaście lat wszystko działało. A na pani w salonie się wyżywał nie będę bo ona to i tak ma gdzieś. Po co mam psuć krew jej i sobie :-).
  Pozdrawiam

 • Wojtek

  No to przyciąłem. Strach był, ale się okazało zupełnie bezbolesne. Poszedłem na Elektoralną 23. Przemili ludzie, wiedzą co robią i mają wycinarkę. Minuta i po wszystkim :-)
  Pozdrawiam

 • Tomek

  Witam,

  W sobote dotarl do mnie upatrzonu ipad 3g, a dzis odebralem micro SIM w Orange. Wszystko dziala, ale mam jedno pytanie. Jesli chce korzystac tylko z wifi to w Settings w zakladce Cellular Data ustawiam Celullar Data na OFF i wtedy dziala tylko wifi? Jak nie ma zadnej wifi wtedy zmieniam na ON i dziala na mobilnym internecie?
  Z gory dziekuje za pomoc.

  Pozdrawiam
  Tomek

 • Witam,

  Niestety nie wiem jak to dokładnie wygląda w przypadku iPada domowe są w wersji WiFi. Jednak w skrócie to tak to powinno wyglądać.

  Jeśli nie masz aktywnych Push Notifications oraz auto-pobierania emaili to jeśli nie uruchomisz aplikacji, która próbuje łączyć się z netem, to nie powinno Ci się nic ściągać. Jeśli jesteś natomiast podłączony do WiFi do nic przez 3G nie będzie się ściągało.

 • Tomek

  Dzieki za informacje. Jutro wszystko sprawdze poza zasiegiem wifi

  Pozdrawiam
  Tomek