Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iTunes 9 – naprawa Głupich Playlist

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Odkąd zainstalowałem iTunes 9/9.0.1 pojawił się dosyć poważny błąd, który jest całkowicie lekceważony przez Apple – szczerze mówiąc szlag mnie trafił jak go dostrzegłem kilka minut po upgrade. Do dni dzisiejszego nie został naprawiony … Niestety musiałem się zmobilizować do poszukania odpowiedniego rozwiązania – taka potrzeba nie powinna w ogóle mieć miejsca!!! To nie jest Windows!

Obawiam się, że komercjalizacja produktów spod znaku jabłuszka będzie oznaczała coraz gorszą jakość – może puryści mają trochę racji?

Bug polega na tym, że zawartość inteligentnych playlist przy zaznaczonej opcji Live Updating / Uaktulnianie na żywo (?) jest prawidłowa na komputerze, ale iPhone ma zupełnie przypadkowy zbiór piosenek w aplikacji iPod (w iTunes zawartość na iPhone jest prawidłowa). Odznaczenie Live Updating rozwiązuje problem, ale wtedy playlista się nie uaktualnia co jest dosyć istotne dla mnie, gdyż ich skład zależy od ilości odsłuchań danego utworu.

Aby rozwiązać problem wystarczy jako regułę do każdego Smart playlist dodać nową zasadę zgodnie z obrazkiem:

iTunes 9 Playlist Rules

Żenada …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • grafmarr

  Sorry, to Twój blog i możesz na nim pisać co chcesz, ale nie mogę się powstrzymać przed uwagą, że nie jest to odpowiednie miejsce do „wylewania swoich żalów” na błędy w funkcjonowaniu oprogramowania. Pomimo dość sporej popularności tego bloga wątpię, aby czytał go któryś z programistów Apple, co pomogłoby wyeliminować ten błąd.
  Od tego jest Applefeedback, żeby takie błędy zgłaszać. Oczekiwanie, że oprogramowanie Apple będzie/powinno być bezbłędne jest całkowicie pozbawione podstaw i można go traktować tylko w kategoriach „pobożnożyczeniowych”.

 • SOA #1

 • Grafmarr: Sa tysiące zgłoszeń i nie pomogło to jeszcze. A mam prawo oczekiwać ze funkcja która działała mi od iTunes 7 nadal będzie prawidłowo funkcjonowała. Dodawanie bugow jest nie do przyjęcia. Ponadto w międzyczasie był update na 9.0.1 i nie zostało to naprawione – ponownie: było zgłaszane przez wielu.
  Masz racje ze złośliwości powinienem zostawić na blog.moridin.pl ale nic nie irytuje bardziej jak kombinowanie bo ktoś gdzieś nawalil.

  Glub: SOA? Service oriented architecture? Nie rozumiem.

 • Nie wiem jak Ci dziękować. Też miałem ten problem i również mnie denerwował.

 • Stówka pod stołem i jesteśmy kwita. ;-)))

 • kongi

  @Moridin
  > Glub: SOA? Service oriented architecture? Nie rozumiem
  to raczej będzie Standardowa Odpowiedz Administratora #1: u mnie działa… :)