Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Narzędzie do sprawdzenia producenta Apple A9 w iPhone 6S
[ankieta]

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Użytkownik @hirakujira stworzył narzędzie do sprawdzania czy w Waszym iPhone’ie 6S lub 6S Plus siedzi Apple A9 od TSMC lub Samsunga. Ten program wymaga zainstalowania profilu i potwierdzenia jego wiarygodności. Twórca zapewnia, że program nie pobiera żadnych danych poza modelem iPhone’a i producenta jego SoC. Pamiętajcie że robicie to na własną odpowiedzialność.

Przepis

 1. Wchodzicie na tę stronę w Safari na iPhone’ie.
 2. Klikacie przycisk Install.
 3. Wchodzicie w UstawieniaOgólneProfil i zatwierdzacie tego, który brzmi podejrzanie – nie pamiętam dokładnie jego nazwy, ale będziecie wiedzieli, o którego chodzi jak go zobaczycie.
 4. Uruchamiacie app – jest gdzieś na home screenie.

Ankieta

Ja mam od TSMC.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Koleś pochodzi gdzieś z Chin, więc dla mnie jest w grupie największego ryzyka jeśli chodzi o syf na urządzeniach mobilnych. Co prawda udostępnił kod źródłowy, ale nie jestem w stanie go zweryfikować – może ktoś to sprawdzi(oby)..

 • Też mam TSMC ;)

 • Aplikacje na iOS są sandboxowane, więc nie ma możliwości podkradania plików innej. Na dostęp do zdjęć, kamery czy kontaktów musisz zezwolić każdej z osobna.

 • JanuszMB

  A jaka jest różnica i co z niej wynika?

  Pomijając to, że Samsung jest be i fuj a TSMC musi być cool.

 • Szymon Opończewski

  Na bank okaże się, że na Samsungu działa dłużej, bo jest mniej prądożerny :D

 • Prawdopodobnie w realnych warunkach żadna. Szczerze to wolałbym SoC od Samsunga, bo mają 14 nm proces, a nie 16 nm jak TSMC. Jest wtedy szansa na nieznacznie niższe temperatury oraz dłuższy czas pracy na baterii. Realnie prawdopodobnie różnice są marginalne.