Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Poradnik „Jakim jesteś Makiem?” wkrótce w sprzedaży

· Wojtek Pietrusiewicz · 8 komentarzy

iOS 8.4 wprowadził coś czego spodziewałem się dopiero w iOS 9 – iBooks.app na iPhone, za pomocą której można czytać książki z iBooks Author. Jako, że Adobe DPS został zabity przez firmę to od dłuższego czasu szukałem platformy, na której mógłbym wydawać książkę. Będzie nią iBookstore i być może Amazon też – chyba, że macie lepszy pomysły?

iBooks Author, który służy do tworzenia tak zwanych Multi-touch Books na iPada (i teraz iPhone’a!), potrafi również tworzyć ePUB-y. Nigdy nie miałem z tym formatem nic wspólnego, więc postanowiłem go poznać.

Finalna wersja ma ponad 4000 tych pierwszych i ponad 26 tysięcy znaków, więc powinna być miłym upgradem względem wpisu na tej stronie.

Jako eksperyment wybrałem mój niedawno opublikowany poradnik Jakim jesteś Makiem?”, którego rozszerzyłem o wiele słów i akapitów – finalna wersja ma ponad 4000 tych pierwszych i ponad 26 tysięcy znaków, więc powinna być miłym upgradem względem wpisu na tej stronie. Planuję ją uaktualniać co jakiś czas, a być może nawet znacząco rozszerzę jeśli będzie wystarczająco duże zainteresowanie.

Od razu podpowiem, że wydanie książki w iBookstore łączy się z założeniem odrębnego Apple ID do iTunes Connect, do którego musi być przypisana karta kredytowa1. Plusem ogromnym jest fakt, że już nie trzeba występować o ITIN, aby móc sprzedawać swoje książki – kiedyś było to wymogiem i drogą przez piekło.

Wracając do samego poradnika – jest już dostępny w App Store i wstępnie został zaakceptowany jako Wydanie Rozszerzone 1.0. Oczywiście po uploadzie do iTunes Connect znalazłem kolejne literówki i błędy, więc wydanie 1.1 dostarczyłem do Apple kilkadziesiąt minut później – czeka w kolejce na sprawdzenie. Niestety jak zwykle mam przeczucie, że do czegoś się przyczepią. W środku użyłem zdjęcia PR-owe Apple – teoretycznie zgodnie z licencją. Gorzej, że na okładce jest mój Macintosh Classic, na którym znajduje się logo firmy – teoretycznie nie jest to dozwolone. Liczę na to, że jednak przymkną na to oko.

Niestety jak zwykle mam przeczucie, że do czegoś się przyczepią.

Jeśli wszystko się powiedzie to książka będzie w sprzedaży 7/07/2015. Jeśli nie, to 13/07/2015. Ale pre-order można składać już dzisiaj do czego Was gorąco zachęcam!

Przy okazji poruszę jeszcze jedną kwestię… Często prosicie mnie o podanie konta, aby wpłacić darowiznę w podziękowaniu za Makowe ABC. To straszliwie miły gest, ale dotychczas tego unikałem, również ze względu na fakt, że uciążliwe jest rozliczanie tego przed fiskusem. Jedyna zbiórka pieniędzy jaka była poszła na utrzymanie forum2. Jeśli jednak chcecie wesprzeć Makowe ABC to macie teraz dodatkową okazję poza wcześniejszymi książkami z serii OdkrywamyThank you from the mountain!3

Jakim jesteś Makiem? – książka – €0.99
Odkrywamy: Kenia i Londyn – iPad – €0.99
Odkrywamy: Kenia – iPad – €0.99
Odkrywamy: Londyn – iPad – €0.99
Discover: London – iPad – €0.99

  1. Podejrzewam, że jest to tylko celem weryfikacji danej osoby oraz żeby ludzie nie tworzyli fake’owych kont.
  2. Nota bene dokładam już do interesu od ostatnich dwóch update’ów.
  3. Dziękuję z góry.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.