Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nie otwierajcie Photos dla OS X pod El Capitan!

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

Wielu z Was pobiera lub już pobrało bety iOS 9 czy OS X 10.11 El Capitan. Fajnie, że możecie czy też chcecie sobie pozwolić na niestabilne OS-y na jedynych sprzętach, a nie dedykowanych do eksperymentów. Chciałbym Wam jednak przypomnieć, żeby czytać chociaż release notes przed takim krokiem1.

W notatkach dotyczących OS X 10.11 El Capitan widnieje taka informacja:

Photos libraries are not backwards compatible. Once a library has been opened in the OS X v10.11 Developer Beta, it will no longer be openable in OS X Yosemite or earlier.

Apple wyraźnie ostrzega, że jeśli otworzycie bibliotekę w 10.11 to już tego nie zrobicie pod 10.10 – nie jest kompatybilna wstecz. Warto zatem zrobić jej backup przed jakimkolwiek krokiem. No i pamiętajcie, że zdjęcia dodane po backupie szlag trafi jeśli go przywrócicie. Nie ma jednak informacji na temat tego co dzieje się ze zdjęciami, które znajdują się w iCloud Photo Library i trafiają do kilku bibliotek, bo ktoś ma więcej niż jednego Maca. Czy jeśli jeden z nich będzie pod kontrolą OS X 10.11 to będzie problem z synchronizacją z biblioteką na Yosemite? Nie mam najmniejszego pojęcia, ale nie mam najmniejszej ochoty ani zamiaru tego sprawdzać.

Jeśli się odważycie to dajcie znać.

  1. Skokiem w przepaść.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.