Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Fantastical 2 – nowość od Flexibits

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

Ekipa z Flexibits wypuściła dzisiaj pięknego Fantasticala 2 dla Mac. Dołącza on do rodziny aplikacji iOS-owych i jest pełnoprawnym kalendarzem, którego celem jest zastąpienie systemowej aplikacji. Nieśmiało podpowiadam, że chyba im się to uda, bo program zapowiada się niesamowicie.

Fantastical-2-Mac-screenshot

Program zyskał nie tylko pełny redesign, aby przygotować go pod Yosemite, ale stał się również pełnoprawną aplikacją, która dodatkowo posiada widget do Centrum Powiadomień, Action Extension oraz Share Sheet. Jest też wsparcie dla Handoff dla osób korzystających z Fantastical 2 dla iPhone’a i iPada. Wisienką na torcie jest wsparcie dla stref czasowych, co zapewne najbardziej docenią osoby często podróżujące.

Generalnie nie lubię zastępować aplikacji systemowych jeśli spełniają one swoje zadanie w wystarczającym stopniu, a do natywnego Kalendarza nigdy nie miałem większych zastrzeżeń. Ten pod Yosemite jednak trochę mnie denerwuje, bo wspiera prawidłowo Trackpada, ale nie można go przewijać kółkiem na mojej myszce Wacoma – wkurzające. Powinienem zgłosić tego buga, ale nie zabrałem się jeszcze do tego. Zobaczymy czy nowy Fantastical znajdzie miejscu u mnie na biurku czy nie…

Fantastical 2 – Calendar and Reminders – Mac – €39.99
Fantastical 2 – iPhone – €2.99
Fantastical 2 – iPad – €6.99

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • tr4cz

  Wersja dla mac 156,58 zł. Maja konkretnie w deklach, tyle kasy za kalendarzyk. Bardzo dobry kalendarzyk, ale no litości.

 • daqdam

  Popraw może na „zastąpienie systemowej aplikacji” lub na „to aby (całkowicie?) zastąpić systemową aplikację”.

 • ancient_pl

  Gdyby było też wsparcie dla języka polskiego to ta cena miałaby jakieś uzasadnienie (względem starej wersji)….

 • Ping250

  tr4cz Mało powiedziane… to ok. 710% ceny dla iPada i ok. 1670% dla iPhone’a (cena bez promocji – 49,99€). Jestem ciekaw kto przy zdrowych zmysłach zapłaci takie pieniądze. Poza tym nie rozumiem, dlaczego nie ma jakiejś korzystnej ceny upgradu dla obecnych użytkowników… Przestałem korzystać z Fantastical jakieś 8 miesięcy temu na rzecz Moleskine (który to, do tanich kalendarzy też nie należy), a ta cena wcale nie zachęca do powrotu…