Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Google Maps rozpoczęło współpracę z PKP – Pendolino też jest

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Google Polska:

Od dziś na Mapach Google dostępne są połączenia realizowane przez pociągi PKP Intercity – Express InterCity Premium, Express InterCity, InterCity oraz Twoje Linie Kolejowe. Użytkownicy w prosty sposób sprawdzą rozkłady jazdy pociągów, wyszukają najlepsze połączenia, oznaczenia relacji i stacji kolejowych na terenie Polski. Opcja wyszukiwania jest dostępna 
w aplikacji Mapy Google na smartfonach i tabletach oraz na stronie Maps.google.pl na komputerach. Współpraca będzie rozwijana, aby docelowo na Mapach Google znalazło się około 10 tys. km tras kolejowych, blisko 270 dworców i ponad 300 połączeń obsługiwanych przez PKP Intercity.

Od dziś na Mapach Google pojawi się niemal 300 połączeń, które każdego dnia realizuje PKP Intercity. W ten sposób jesteśmy największym przewoźnikiem w Europie Środkowo-Wschodniej, którego pociągi są oznaczone na Mapach Google – wyjaśnia Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity.

Próbowałem zaplanować podróż na 17 kwietnia do Krakowa na koncert. To nie jest chyba absurdalnie wcześnie ani fanaberia, prawda? Niestety, PKP nie udostępnia rozkładów w tak daleką przyszłość. Mam nadzieję, że to się wkrótce zmieni, bo integracja Google wydaje się być bardzo dobra po paru minutach testów.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.