Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Tim Cook: Mogliśmy zrobić większego iPhone’a wiele lat temu →

· Wojtek Pietrusiewicz · 1 Comment

Josh Lowensohn:

„We could have done a larger iPhone years ago,” Cook told Charlie Rose in an interview that airs later today on PBS. „It’s never been about just making a larger phone … it’s been about making a better phone in every single way. And so we ship things when they’re ready, and we think that both the display technology here, the battery technology, but all — but everything else and the software.”

Oczywiście pomijając reklamę iPhone’a 5, w której Apple przekonywał do mniejszych rozmiarów, po dwóch tygodniach z 6-tką i 6 Plusem rozumiem co miał na myśli i nie chodzi tutaj o hardware. iOS od lat był pixel perfect co ma swoje wady i zalety dla projektantów. Wadą jest między innymi brak możliwości wprowadzania nowych rozdzielczości ot tak sobie. Ostatnie lata ewolucji iOS służyły właśnie stopniowemu wprowadzeniu developerów w świat responsywnych aplikacji, które mogą dostosować się do nowych rozdzielczości. Przy okazji również wprowadzono technologię renderowania obrazu w wyższej rozdzielczości i potem downsamplingu jej do natywnej rozdzielczości ekranu, w czasie rzeczywistym.

Większy ekran też między innymi pozwolił na umieszczenie w środku NFC współpracującego i wykorzystującego Touch ID dla Apple Pay. To zresztą świetny przykład ewolucji technologii w wykonaniu firmy z Cupertino – najpierw projektują nowy SoC, który zawiera Secure Enclave do przechowywania naszych odcisków palców, a potem paruje to z NFC w następnej generacji, w końcu prawidłowo zabezpieczając tą ostatnią technologię.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.