Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Navdy – HUD do auta dla iOS i Androida →

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

Bardzo ciekawe urządzenie, potencjalnie konkurencyjne dla HUD+ Garmina, ale z większą ilością funkcji, w tym tweetowaniem, zestawem głośnomówiącym oraz obsługą gestów wykonywanych w powietrzu. Przesyłka do Polski wynosi $30, czyli całość w pre-orderze $330. Kupiłbym, gdybym mógł sobie na to teraz pozwolić.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Jacek Sklepowicz

  W mojej MX5 raczej nie miałoby to urządzenie racji bytu. Poza tym, w samochodzie się jeździ a nie tweetuje ;-)

 • Raczej myślę o navi.

 • Jacek Sklepowicz

  Zastanawiałem się przy okazji czytania recenzji Garmin Hud-a: czy to nie jest rozwiązywanie nieistniejącego problemu? Używam czasem navi w nieznanym terenie, ale jakoś nie było problemem jak nie miałem strzałek/mapy przed oczyma. Wystarczy zapamiętać następny kawałek trasy i jest git. Może poza wielopoziomowymi skrzyżowaniami w US, ale tam jest problem z małą dokładnością GPS-a…

 • Ja też nie mam problemu, ale w takich sytuacjach nie odrywasz wzroku prawie w ogóle od drogi. Czasami może to uratować komuś życie.

 • Jacek Sklepowicz

  Z drugiej strony, gdy będziesz machał rękoma/w inny sposób wchodził w intereakcję z tym sprzętem to też tworzysz jakieś zagrożenie. Tak czy inaczej, raczej nie ma twardych dowodów żeby jakakolwiek taka elektronika ratowała życie. Za to rozsądek zdecydowanie tak.

 • Jeśli patrzy przed siebie to może machać rękoma, bo przecież nie będzie tego robić gdy zauważy sytuacje która może prowadzić do zagrożenia. Natomiast obsługując zwykłe urządzenie nawigacyjne, chcąc nie chcąc musi jednak oderwać wzrok od drogi. Ciekawi mnie tylko skuteczność obsługi poprzez machanie łapami(gesty). No i pewnie pojawi się coś takiego seryjnie wmontowane w deskę rozdzielczą w autach i nie będzie wyglądać tak szpetnie jak to coś doklejone do kokpitu :)

 • Wojciech Majchrzak

  Co to za Bentley Focus?! Ktoś ma poczucie humoru :)