Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Przestał mi działać custom skrót klawiszowy pod OS X Yosemite

· Wojtek Pietrusiewicz · 11 komentarzy

Korzystam z własnych skrótów klawiszowych do wybranych aplikacji. Jednym z częściej przeze mnie używanych jest ⌥⌘I w Photoshopie. Służy do otworzenia okna dialogowego do zmiany wymiarów otwartego pliku. Korzystam częściej z Preview.app i również „od zawsze” mam ustawiony w Preferencjach Systemowych analogiczny skrót… Tyle, że dzisiaj przestał działać.

Custom shorcut Preview app 01Po dodaniu skrótu w Preferencjach SystemowychKlawiaturaSkróty, pojawia się on również w menu w wybranej aplikacji. Na załączonym screenshocie widzicie pozycję podświetloną Adjust Size… – obok niej, jak przy Adjust Color… powinien pojawić się skrót ⌥⌘I… Ale się nie pojawia. Nie mam pojęcia dlaczego. Najdziwniejsze jest to, że wczoraj działał prawidłowo, a nic nie zmieniałem. Komputer leżał uśpiony przez noc, a żadnych aktualizacji nie przybyło. Próbowałem restartować, kasować .plist od Preview.app i dodać skrót na nowo – bezskutecznie.

Wiem, że czasami tworząc skrót, zależnie od aplikacji nie można po prostu wpisać „…”, czyli trzech kropek, jedna po drugiej. Należy skorzystać ze skrótu ⌥; który wstawia wielokropek. Ani jedna, ani druga wersja nie działa – oryginalnie trzy pojedyncze kropki funkcjonowały prawidłowo…

Custom shorcut Preview app 02

Jestem w kropce i już nie wiem co innego zrobić, aby to przywrócić. Macie jakieś pomysły?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.