Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nowe nabytki – Twelve South PlugBug i HiRise

· Wojtek Pietrusiewicz · 10 komentarzy

Dzisiaj miałem okazję spędzić chwilę w Apple Store. Dociekliwych informuję, że celem mojej wizyty była rezerwacja iPhone’a 6, żebym nie musiał stać w kolejce jak już zadebiutuje1. Spędziłem w sklepie jakąś godzinkę, bardzo przyjemnie nota bene, i miałem okazję na spokojnie przejrzeć, przetestować i pomacać wiele sprzętów. Dwa z nich zakupiłem.

Jako ciekawostkę dodam, że przy okazji porównałem Bose QuietComfort 15 z Beats Solo i Studio oraz B&O H6. Zdecydowanie preferuję te ostatnie. Do odsłuchu używałem rocka kupionego w iTunes Store. Ale wracając do tematu…

Twelvesouth HiRise for iPhone iPad mini 02Twelve South HiRise for iPhone 5 & iPad mini

Na to cacuszko decydowałem się już bardzo długo. Odkładałem zakup w czasie, bo chciałem go kupić osobiście, w sklepie. W Warszawie takowe mają w paru miejscach, ale niestety albo zapominałem, albo nie było mi po drodze.

Ciekawostką jest fakt, że ten drugi aluminiowy pałąk jest regulowany, dzięki czemu HiRise powinien pasować do przyszłych generacji iPhone’ów.

Chciałem zanabyć dwie sztuki, ale moja druga połowa przekonała mnie do tego, aby najpierw go przetestować – w sumie miało to sens. Dopóki nie dojechałem do domu… Pomimo dziwnej nazwy HiRise pasuje do większości iUrządzeń z Lightningiem. Trzeba go też ręcznie złożyć co zajęło mi może pięć minut. Dzięki temu dowiedziałem się, że w komplecie otrzymujemy trzy różne wkłady do fabrycznego kabla Lightning, dzięki czemu pasuje on do gołego iPhone’a lub iPada, włożonego w cienkie obudowy lub nawet całkiem grube. W instrukcji nawet znajdziemy kilka przykładów bardziej znanych modeli wraz z informacją, który z wkładów wykorzystać. Drugą ciekawostką jest fakt, że ten drugi aluminiowy pałąk jest regulowany, dzięki czemu HiRise powinien pasować do przyszłych generacji iPhone’ów, iPadów i być może nawet iPodów touch o ile Apple ich nie uśmierci.

Pierwsze realne testy dopiero dzisiaj wieczorem, ale wygląda na to, że będzie bardzo dobrze – nie mam żadnych zastrzeżeń jakościowych do tego cacuszka.

P.S. Kabla Lightning nie ma w komplecie – HiRise działa tylko z tym od Apple.

PlugBug hero

Twelve South PlugBug World

Odcień w rzeczywistości jest ciemniejszy i bliżej mu do krwi z żyły niż wozu strażackiego.

Od dłuższego czasu przymierzałem się do PlugBuga od TwelveSouth – to nakładka na fabryczną ładowarkę Apple, która zawiera w sobie ładowarkę dostarczającą 2.1 A i tym samym obsługującą wszystkie iPhone’y, iPady oraz większość innych smartfonów czy tabletów na rynku. Zaletą jest oczywiście fakt, że mamy o jedno urządzenie mniej w podróży/gniazdku. Kolor na zdjęciu jest zdecydowanie ładniejszy niż na żywo – odcień w rzeczywistości jest ciemniejszy i bliżej mu do krwi z żyły niż wozu strażackiego. W komplecie otrzymujemy też materiałowy worek ze ściągaczem, który planuję wykorzystać do przechowywania ładowarki.

PlugBug w wersji World w komplecie również zawiera wymienne wtyczki dla gniazdek w USA, Chinach, UK/Indiach, Europie i gdzieś tam jeszcze – w sumie jest ich pięć. Co ciekawe, sam PlugBug zawiera również nakładkę, która zamienia go w wolnostojącą ładowarkę, więc nie jesteśmy ograniczeni tylko do podłączania jej do ładowarki Apple.


Twelve South HiRise for iPhone 5 & iPad mini »
Twelve South PlugBug World »

  1. Sarkazm.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.