Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Transcend JetDrive dla MacBooków Air i Pro – pamięć flash 240/480/960 GB

· Wojtek Pietrusiewicz · 1 Comment

Transcend wprowadził na rynek zastępcze SSD (czy też pamięć flash, jak kto woli) dla wybranych modeli MacBooków Pro z Retiną oraz Airów. Zamienniki dostępne są w pojemnościach 240, 480 lub 960 GB. Niestety należy zwrócić uwagę czy pasują do naszego komputera, bo nie są to kości uniwersalne.

JD-500_F3_MV2

Pierwszym problemem jest fakt, że Transcend obsługuje tylko i wyłącznie MacBooki, które mają SSD – a w zasadzie pamięć flash – oparte o SATA III. Nie mają modułów dla najnowszych modeli wyposażonych w PCIe. Stąd znacznie niższe prędkości. Drugiego chyba nie ma… albo nie pamiętam co chciałem napisać. W zamian dostajemy jednak obudowę, do której możemy włożyć fabryczny dysk i korzystać z niego za pomocą złącza USB 3.0 (kompatybilne oczywiście ze starym 2.0). Co więcej, w komplecie jest wszystko co potrzebujemy, aby zrobić to samemu w domu.

Transcend JetDrive table

Nowe modele to JetDrive 500, 520 i 720, a to do czego pasują musicie sobie wybrać na podstawie powyższej tabeli. A ja tymczasem czekam na 12″ MacBooka Air z Retiną lub dyskiem około 1 TB na PCIe.

Źródło: Transcend | via @R3m1k

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.